.

Ubedljiva pobeda košarkašica Spartaka

clock13.12.2021 09:22 h

facebook/ŽKK Spartak

Pokazale su košarkašice Spartaka da prošlonedeljni poraz od Novosadske ŽKA nije uticao na samopuzdanje. One su u utakmici 10. kola Druge ženske lige na domaćem parketu rezultatom 84:47 pobedile ekipu Rudar 1903 iz Bora.

SPARTAK: Cvijović M(6), Vidaković Hadnađ N(3), Pavlović D(13), Savković I(19), Todorović Z(7).
REZERVE: Krstajić N(17), Marković A(1), Petrekanović T(2), Kovačević D, Čiča J(2), Riđošić A(4), Dimitrijević V(10).

Poenima Todorović započinje meč, trojkom Golubović gošće prilaze do 16:12. Prva četvrtina rešena je u korist domaćih 17:12.

U drugoj četvrtini viđena je revija pogođenih trojki i dobra odbrana Subotičanki za 21:4 u tom delu igre.

U drugo poluvreme se ušlo sa 38:16, što je bilo dovoljno da se prednost u narednih 20 minuta sačuva i poveća za konačnih 84:47.

Treći deo igre dobijen je 24:15, a četrti 22:16.

Najkorisnija u pobedničkoj ekipi bila je Savković Isidora sa 19, dok su je pratile Krstajić Nevena sa 17 i kapiten Pavlović Dajana sa 13 poena.

U narednom kolu ekipa igra derbi meč protiv Topolčanke u Bačkoj Topoli.