.

Ubedljiva pobeda kadeta Spartaka i poraz seniorki

clock04.12.2021 21:51 h

Ilustracija

Seniorke ženskog košarkaškog kluba Spartak nakon nekoliko dobrih utakmica otputovale su u Novi Sad na derbi meč 9. kola Druge ženske lige Srbije protiv ekipe Novosadska ŽKA. Očekivala se neizvesnost koja je mnogo boljom igrom domaćih košarkašica izostala. One su pobedile rezultatom 90:55, po četvrtinama 29:15, 20:14, 19:14, 22:12.

Veoma loš šut igračica Spartaka, 27% iz igre, koštao ih je drugog poraza iz 9 mečeva.

Najkorisnija na današnjem meču bila je Milinković Savić Jana sa 21 poenom. Nju je pratila saigračica Perić Ana sa 20, a u redovima Spartaka 10 poena postigla je Cvijović Marija.

U narednom kolu košarkašice na domaćem parketu dočekuju ekipu Rudar 1903 iz Bora.

SPARTAK: Cvijović M(10), Pavlović D(5), Savković I(8), Vitomir N(7), Todorović Z(7), Krstajić N(4), Spaić N, Vidaković Hadnađ N(7), Čiča J(7), Doderović S, Riđošić A, Dimitrijević V.

U okviru 7. kola jedinstvene Triglav lige za kadete mladi košarkaši Spartak Office Shoes odigrali su odličan meč ne gostujućem terenu protiv ekipe Futog NS Basket 07 trijumfovavši rezultatom 68:91, po četvrtinama 7:24, 15:19, 20:23, 26:25.

Najkorisniji igrač utakmice bio je košarkaš Spartaka Nagulić Relja sa 31 poenom i 8 skokova. On je za 30 minuta provedenih u igri imao odličan šut za 2 poena, 12/13.

SPARTAK OFFICE SHOES: Janković M(12), Burda M(11), Sokanović N, Puača A(3), Nagulić R(31), Radojčić V(16), Kojić B(8), Karadžić F(8), Gabrić S(2), Rudinski L, Grcić M.

U narednom kolu ekipa dočekuje na domaćem parketu neporaženu Mega Mozzart.

clock03.05.2024 08:45 h

clock03.05.2024 08:14 h