Spartak se ispromašivao protiv Pirota, Kadeti bolji od Slobode

clock06.11.2021 20:29 h

suboticasport.com

KK Spartak Office Shoes - KK Pirot 62:66(16:20, 16:23, 14:12, 16:11)

U šestom kolu Druge KLS sastali su se domaći KK Spartak Office Shoes i KK Pirot. U subotičkoj Hali sportova gosti iz Pirota su zahvaljujući boljem šutu za tri poena izvojevali bitnu pobedu u borbi za prvo mesto tj. ulazak u Košarkašku ligu Srbije.

Pirot je šutirao 9 od 29 trojke, dok su igrači Spartak Office Shoes bili znatno neprecizniji šutiravši 3 od 34.

U prvoj četvrtini viđena je egal borba, na semaforu je 6 sekundi pred kraj stajao rezultat 16:17. Trojkom Filipovića u poslednjim sekundama Pirot odlazi na +4.
Drugu četvrtinu su obeležili promašeni šutevi domaćih igrača i uspešna realizacija gostiju koji su u jednom trenutku imali +13. Na poluvreme se odlazi rezultatom 32:43.

Barna Filip je u drugom poluvremenu pokušao da razmrda ekipu, vezanim poenima svoju ekipu je doveo do 6 poena zaostatka, ali iskusni gosti odbijaju sve nalete i u poslednji kvartal ulaze sa +9.

U poslednjoj četvrtini sličan scenario, nespretne reakcije domaćih i loš šut za tri poena iskoristili su gosti da sačuvaju stečenu prednost i pobede rezultatom 62:66.

Najkorisniji igrač u domaćoj ekipi bio je  Barna Filip sa 19 poena, pratili su ga kapiten Prlja sa 14 i 15 skokova i Dodić sa 11 poena.
U gostujućem sastavu dvocifreni su bili Stanković sa 14, Vranić sa 12 i kapiten Filipović koji je sa klupe doprineo košgeterskom učinku sa 11 poena.

U narednom kolu Spartak Office Shoes gostuje ekipi Napredak Junior iz Kruševca.

KK Spartak Office Shoes: Dodić S(11), Prlja P(14), Sokolović A(6), Stojanović M(2), Barna F(19), Stojanović A(1), Gazibegović S(4), Dmitrović V, Mirčić N, Simjanovski D, Gazibegović V(5), Jovandić N.

Tabela by srbijasport.

Kadeti KK Spartak Office Shoes u okviru 3. kola Triglav KLS gostovali su ekipi užičke Slobode i trijumfovali rezultatom 62:68(10:17,19,15,17:23,16:13).

KK Spartak Office Shoes: Čamprag J(5), Janković M(2), Burda M(18), Sokanović N, Puača A, Nagulić R(17), Radojčić V(6), Kojić B(8), Karadžić F(10), Gabrić S, Mandić J(2), Grcić M.

U sledećem kolu subotičke momke na domaćem terenu očekuje utakmica sa ekipom Star iz Novih Ledinaca.

clock03.05.2024 08:45 h

clock03.05.2024 08:14 h