.

Spartak Office Shoes na putu ka 1. KLS, i kadeti trijumfovali (FOTO)

clock12.02.2022 20:50 h

U prvoj utakmici plejofa, pred domaćom publikom, košarkaši Spartak Office Shoes nadigrali su ekipu Železničara iz Čačka rezultatom 96:72. Ovo je ujedno bila druga pobeda u plejofu.

Spartak Office Shoes - Železničar Čačak 96:72 (23:19, 24:20, 26:15, 23:18)

Spartak Office shoes: Jugović A(11), Dodić S(3), Prlja P(10), Sokolović A(15), Barna F(21).
Rezerve: Stojanović A, Dmitrović V, Nagulić R, Gazibegović V(15), Danilović A(21).

U subotičkoj Hali sportova miriše nakon dugo godina na dobru košarku. Pune tribine i uspešna serija od 10 uzastopnih pobeda su dobar put za povratak u 1. KLS.
Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri, dve vezane trojke Prlje i dobra igra Barne donose u prvih 10 minuta prednost od 4 poena. Drugi deo igre sa klupe Danilović i Gazibegović unose preokret za 47:29, međutim uporni gosti prave seriju 0:10 za odlazak na poluvreme sa rezultatom 47:39.
To što nisu uspeli u drugoj četvrtini, uspeli su izabranici Sekulović Srećka u drugom poluvremenu, stiču ubedljivu prednost od 20+ razlike koju su uspešno sačuvali za novu pobedu i veliko slavlje pred domaćom publikom.

Najkorisniji u pobedničkom sastavu bili su Barna i Danilović sa 21 poenom, dok su Sokolović i Gazibegović Vanja sa klupe dodali po 15 poena.

U narednom kolu ekipa igra na gostujućem terenu protiv ekipe Borac iz Zemuna.

Ranije danas su kadeti u okviru Triglav KLS u sali OŠ “Majšanski put” nadigrali ekipu Sloboda iz Užica rezultatom 86:69 (18:22, 20:17, 26:12, 22:18).

SPARTAK OFFICE SHOES: Simendić N, Čamprag J(7), Janković M (3), Burda M(17), Nagulić R(15), Radojčić V(7), Kojić B(30), Karadžić F(5), Rudinski L, Mandić J, Grčić M(2).

clock03.05.2024 08:45 h

clock03.05.2024 08:14 h