.

Košarkaške pobede seniora, seniorki i kadeta Spartaka

clock27.11.2021 22:40 h

Današnji košarkaški dan u subotičkoj Hali sportova bio je produktivan po sve selekcije košarkaškog kluba Spartak.

Prvi meč programa pred 150 gledalaca odigrali su kadeti Spartak Office Shoes u okviru Triglav košarkaške jedinstvene lige. Oni su ugostili ekipu SPD Radnički doo i savladali ih rezultatom 78:77.

Neizvesno i izjednačeno prvo poluvreme završeno je rezultatom 37:39. U drugo poluvreme bolje su ušli gostujući igrači dobivši treći deo igre rezultatom 18:25. Nastavili su Kragujevčani u istom ritmu, u 34. minutu rezultat na semaforu bio je 55:69. Tada se domaći igrači bude i preko Burde, Kojića i Karadžića sustižu prednost i u poslednjem minutu preokreću rezultat u svoju korist za nove ligaške bodove.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Karadžić Filip sa 16 poena, pratili su ga Kojić sa 15 i Burda sa 13.

U narednom kolu ekipa gostuje u Futogu protiv ekipe Futog NS Basket 07.

SPARTAK: Simendić N, Janković M, Burda M(13), Sokanović N(3), Puača A(3), Nagulić R(12), Radojčić V(12), Kojić B(15), Karadžić F(16), Gabrić S(4), Rudinski L.

U nastavku dana seniori KK Spartak Office Shoes ugostili su beogradski Žitko Basket u okviru 9. kola. Premijera novog trenera Sekulović Srećka pred domaćim navijačima bila je više nego uspešna jer je domaća ekipa ostvarila ubedljivu pobedu 80:59.

Utakmica je rešena u prvom poluvremenu koje je Spartak Office Shoes rešio u svoju korist rezultatom 49:21. U nastavku igre Subotičanima je preostalo da meč privedu kraju za 7. pobedu iz 9 utakmica.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Barna Filip sa 20 i Danilović Alexandar Živojin sa 13 poena, dok je Gazibegović Vanja ostvario 14 skokova.

U narednom kolu Spartak Office Shoes gostuje ekipi Beovuk 72.

SPARTAK OFFICE SHOES: Gazibegović V(10), Prlja P(4), Sokolović A(10), Stojanović M(7), Barna F(20).
REZERVE: Stojanović A(6), Bijelić S, Dmitrović V(4), Simjanovski D(2), Gazibegović V(4), Jovandić N, Danilović A(13).

Poslednji meč današnjeg dana odigrale su košarkašice ŽKK Spartaka koje su ostvarile novu pobedu, ovoga puta protiv beogradskog Radničkog rezultatom 63:46.

Prvu četvrtinu gošće su rešile u svoju korist rezultatom 14:17. Malo bolja igra Subotičanki viđena je u drugoj četvrtini koja je donela rezultatski plus 31:30 na poluvremenu.

U drugo poluvreme domaće igračice mnogo bolje ulaze i pokazuju zašto su favoritkinje za viši rang, dobivši taj deo igre rezultatom 32:16. U pobedničkom timu istakle su se Savković Isidora sa 21 i Todorović Zorana sa 15 postignutih poena.

U narednom kolu ekipu očekuje derbi na gostujućem terenu protiv ekipe Novosadska ŽKA.

SPARTAK: Cvijović M, Pavlović D(3), Savković I(21), Vitomir N(6), Riđošić A.
REZERVE: Krstajić N(9), Marković A, Spaić N(4), Vidaković Hadnađ N(5), Kovačević D, Todorović Z(15).

clock03.05.2024 08:45 h

clock03.05.2024 08:14 h