subotica grad sportova

Košarkašima Spartaka prijala promena trenera

clock13.11.2021 21:17 h

Napredak Junior - Spartak Office Shoes 64:78

Nakon dva vezana poraza košarkaši subotičkog Spartaka otputovali su na duel sa Kruševljanima sa imepartivom pobede i sa novim trenerom na klupi.
Smena trenera očigledno je prijala gostima, predvođeni novim strategom Sekulović Srećkom ostvarili su pobedu rezultatom 64:78, po četvrtinama 14:17, 14:25, 13:19, 23:17.

Trojkom Barne započeo je meč i nagoveštaj da će isti igrač biti najraspoloženiji na terenu sa 23 postignuta poena na današnjoj utakmici. Napredak preokreće na 9:5, da bi Spartak napravio seriju 10:0 i preokrenuo na 9:15. U poslednjim sekundama četvrtine trojku za domaće postiže Mijajlović za 14:17.

Drugu četvrtinu Napredak započinje bolje, preokreće rezultat na svoju stranu, trojka Stojanovića i poeni kapitena Prlje vraćaju Spartaku rezultatski plus. Na 4 minuta pred kraj četvrtine rezultat je 27:28, dve trojke Dodića i poeni Sokolovića za poluvreme 28:42.

U trećoj deonici prednost gostiju je samo rasla, trojkom Dmitrovića skočila je na +20. U poslednji kvartal se ušlo rezultatom 41:61.

Do kraja su košarkaši Spartak Office Shoes odigrali sigurno za nove ligaške bodove i pobedu 64:78.

SPARTAK OFFICE SHOES: Dodić S(6), Sokolović A(14), Stojanović M(4), Gazibegović V(5), Barna F(23).
KLUPA: Stojanović A(5), Gazibegović S(4), Prlja P(9), Dmitrović V(8), Mirčić N, Simjanovski D, Jovandić N.

Ekipa nakon nove pobede zauzima treće mesto na tabeli sa 12 osvojenih bodova.

U narednom kolu Spartak očekuje još jedno gostovanje, ovoga puta u Smederevskoj Palanci timu Mladosti.

Večeras su i kadeti odigrali svoj meč 4. kola. U Hali sportova su ugostili novosadski Star i poraženi su rezultatom 66:77(17:22,20:13,16:21,13:21).

SPARTAK OFFICE SHOES: Simendić N, Čamprag J(2), Janković M(4), Burda M(6), Sokanović N(2), Puača A(5), Nagulić R(13), Radojčić V(6), Kojić B(15), Karadžić F(6), Gabrić S(4), Mandić J(3).

Ekipa trenutno zauzima 5. mesto na tabeli sa 2 pobede i 2 poraza.
Sledeće kolo tim očekuje gostovanje protiv kraljevačke Sloge koja ima 4 poraza iz 4 meča.