.

Košarkašice Spartaka ubedljive protiv Ljubovije

clock20.02.2022 21:00 h

arhiva/zkkspartak

U 16. kolu Druge ženske lige pred domaćom publikom košarkašice ŽKK Spartak ubedljivo su savladale ekipu Ljubovija iz istoimenog mesta. Krajnji rezultat bio je 73:43, po četvrtinama 15:12, 22:6, 25:11, 11:14.

Povele su Subotičanke poenima Dimitrijević 4:0, gošće su se dobro držale i taj period je završen vođstvom Spartaka 15:12. U prvih pet minuta druge četvrtine domaće igračice zatvorile su reket što je rezultovalo serijom 9:0. Do poluvremena prednost je rasla i na pauzu se otišlo sa 37:18.

Treću četvrtinu plavo - bele su nastavile u istom ritmu, dostigle rezultatski plus koji su do kraja održavale za novu ligašku pobedu. Spartak trenutno zauzima 4. mesto na tabeli sa 10 pobeda i 5 poraza.

U redovima domaćih sve igračice su dobile šansu i upisale se u listu strelaca.

SPARTAK: Cvijović M(7), Pavlović D(6), Savković I(9), Dimitrijević V(8), Todorović Z(7).
Rezerve: Krstajić N(11), Krnjajski M(3), Petrekanović T(4), Čića J(10), Riđošić A(5), Marković A(3).

U narednom kolu Spartak gostuje poslednjeplasiranoj ekipi Stare Pazove. Meč je na programu 26. februara.

clock03.05.2024 08:45 h

clock03.05.2024 08:14 h