.

Košarkašice Spartaka bolje od Stare Pazove

clock07.11.2021 09:39 h

facebook/ŽKK Spartak

Podigle su se košarkašice Spartaka nakon prošlonedeljnog poraza od ekipe Ljubovije i trijumfovale u meču 6. kola protiv ŽKK Stara Pazova rezultatom 84:69(27:20, 17:17, 14:13, 26:19).

Trojkom Cvijović Marije u prvoj četvrtini Spartak dolazi do +4,  da bi gošće preko Mužević pokušavale da smanje razliku koju Spaić Natalija uz pomoć saigračica odbija i na prvu pauzu se odlazi sa rezultatom 27:20.

Poenima Savković Isidore ŽKK Spartak podiže razliku na +14, na semaforu je stajalo 39:25, uporne gošće za nepunih pet minuta dolaze na dva poseda razlike i minut pred kraj druge četvrtine rezultat glasi 41:37. Trojkom Todorović Zorane u poslednjim sekundama druge četvrtine domaće igračice su sačuvale plus 7 stečen u prvoj deonici igre.

Treća četvrtina protekla je u izjednačenoj igri, gošće su pretile, domaće igračice odbijale napade i rezultatom 58:50 se ulazi u poslednjih 10 minuta igre.

Trojkom Krstajić Nevene Spartak započinje poslednju četvrtinu, i vezanim poenima nje i Spaić Nevene domaće igračice stiču nedostižnu prednost za ubedljiv trijumf rezultatom 84:69.

Najkorisnija košarkašica u redovima domaćih bila je Spaić Natalija sa 29 poena, dok je u redovima gošći Mužević Aleksandra za 40 minuta igre postigla 32 poena.

ŽKK Spartak: Cvijović M(9), Krstajić N(16), Pavlović D(2), Savković I(6), Todorović Z(12), Petrekanović T, Spaić N(29), Vidaković Hadnađ N(6), Ristić M, Vitomir N(4), Doderović S, Riđošić A.

Sledeće kolo, 20.11.2021. ekipu ŽKK Spartak očekuje gostovanje u Prijepolju protiv ekipe Mileševka.