.

Košarkaši ubedljivi, košarkašice poražene

clock16.01.2022 21:32 h

Arhiva

Seniori MKK „Spartak Office Shoes“ nakon jednomesečne pauze nastavljaju u pobedničkom ritmu. U okviru 13. kola Druge lige Srbije odigran je meč između domaće ekipe Pirot i gostiju iz Subotice.

Subotičani su ubedljivo trijumfovali rezultatom 109:77 i tako se revanširali Pirotu za poraz iz prvog dela sezone.
Sedmom uzastopnom pobedom obezbeđeno je prvo mesto na tabeli.

Košarkaši Spartaka odigrali su odlično prvo poluvreme, postigavši 18 poena iz kontre i ubacivši 10 trojki iz 16 pokušaja, i na taj način obezbedili prednost na kraju tog dela igre 29:59.

U nastavku su domaći igrači trojkama pokušavali da se približe, ali su izabranici Sekulovića maksimalno odigrali do kraja. U jednom momentu razlika je bila +45, kada su u igru ušli igrači sa manjom minutažom. Vredno pomena je to da je Kojić Borivoje upisao prve seniorske minute u plavo-belom dresu.

Najefikasniji u redovima Spartaka bili su Dodić sa 22 poena, Sokolović sa 21 i Barna Filip sa 20 pogodaka.

Spartak Office Shoes:
Stojanović A(3), Gazibegović S(5), Jugović(18), Dodić(22), Prlja(6), Sokolović(21), Dmitrović(3), Kojić(1), Simjanovski, Gazibegović V(10), Danilović, Barna (20).

U poslednjem, 14. kolu, ovog dela prvenstva Spartak će sledeće subote dočekati ekipu kruševačkog Napretka.

Košarkašice Spartaka u derbiju kola poražene su na gostujućem terenu od ekipe Sloge iz Požege rezultatom 53:34.

Spartak: Cvijović M, Krstajić N(6), Spaić N(9), Pavlović D(6), Savković I(2), Petrekanović T, Vidaković Hadnađ N(2), Kovačević D, Čiča J(4), Riđošić A, Dimitrijević V, Todorović Z(5).

U narednom kolu Spartak dočekuje poslednjeplasiranu ekipu na tabeli, ekipu Srbobrana.