.

Košarkaši i košarkašice bez bodova na gostovanju

clock31.10.2021 21:04 h

youtube/DIGITAL score

Vikend za nama doneo je utakmice muškog Košarkaškog kluba „Spartak Office Shoes“ i ŽKK „Spartka“. Obe ekipe su svoje utakmice odigrale na gostujućim terenima. Devojke su u subotu igrale protiv Ljubovije u istoimenom mesto i poražene su rezultatom 65:63, dok su momci gostovali ekipi Čačak 94 od kojih su izgubili 82:76.

Čačak 94 - Spartak Office Shoes 82:76(21:22, 17:21, 23:18, 21:15)

Spartak Office Shoes: Dodić S(14), Prlja P(16), Sokolović A(13), Danilović A(7), Barna F(12).
Rezerve: Stojanović A(8), Gazibegović S, Stojanović M(1), Bijelić S, Dmitrović V, Simjanovski D(5), Gazibegović V.

U derbi meču Druge košarkaške lige sastale su se dve neporažene ekipe Čačak 94 i Spartak Office Shoes.

Subotičani su nešto slabije otvorili meč, upisali se sa linije slobodnih bacanja u 3. minutu igre preko Danilovića, da bi do kraja četvrtine viđena igra koš za koš za rezultat 21:22.

Dodić i Barna pogađaju trojke u drugoj četvrtini za prednost od 5 poena, koju su gostujući košarkaši održavali do kraja poluvremena.

Poenima Barne Spartak treću četvrtinu započinje vođstvom od 7 razlike, ali se preko iskusnog Majstorovića i trojkom Pantića Čačani vraćaju u igru i preokreću rezultat u svoju korist. Tada na scenu stupa dalekometna paljba gostiju, Sokolović, Dodić i Stojanović pogađaju trojke za egal meč i 61:61 za ulazak u poslednjih 10 minuta meča.

Internacionalci u redovima Čačka su prelomili meč i na iskustvo odigrali poslednju četvrtinu. Majstorović Đorđe i Pilčević Radenko donose domaćinu nedostižnu prednost koja je bila dovoljna za pobedu i vrh tabele.

Najkorisniji u redovima Spartaka bio je kapiten Prlja Predrag sa 16 poena i 6 skokova, pratili su ga Dodić sa 14 i Sokolović sa 13.

Spartak Office Shoes u narednom kolu očekuje još jedan derbi meč i to protiv ekipe Pirota.

Ljubovija - ŽKK Spartak 65:63(17:13, 11:18, 15:19, 22:13)

ŽKK Spartak: Krstajić N(1), Spaić N(27), Pavlović D(7), Savković I(11), Marković A.
Rezerve: Cvijović M(5), Vidaković Hadnađ N, Ristić M(6), Vitomir N, Riđošić A, Dimitrijević V, Todorović Z(6).

Slabo su započele meč golubice, prvi period igre izgubili rezultatom 17:13, ali su do poluvremena namestile ruku i na poluvreme odlaze sa 28:31.

Drugo poluvreme je delovalo kao da će ovo biti još jedna pobeda u nizu košarkašica Spartaka, treću četvrtinu odlično je odigrala Spaić Natalija koja je svoj tim vodila do prednosti od +10.
Ali onda u četvrtoj četvrtini neshvatljiv pad gostujućih igračica i serija košarkašica Ljubovije koje sustižu rezultat i ostvaruju vrednu pobedu.

Najraspoloženija u gostujućem sastavu bila je Spaić Natalija sa 27 poena, jedina dvocifrena uz nju bila je Savković Isidora sa 11 poena i čak 15 skokova.