.

Košarkaši i košarkašice Spartaka se gostili uspešno

clock21.11.2021 09:48 h

KK Spartak Office Shoes duel 8. kola odigrao je u Smederevskoj Palanci protiv ekipe Mladost i ostvario ubedjivu pobedu rezultatom 74:96(22:29;26:26;13:25;13:16). Podsetnik da su se ove dve ekipe sastale u okviru prvog kola kada je Spartak pobedio 92:80.

Ključni period igre u prvoj četvrtini desio se u završnici kada Spartak Office Shoes pri rezultatu 19:20 koševima Barne i Dodića završava taj period igre rezultatom 22:29.

Trojkama Gazibegović Saše i Danilovića u 12. minutu igre gosti dolaze do prvog plusa od 10 poena. Novom trojkom Danilovića rezultat glasi 27:40, međutim igrači Mladosti se vraćaju na rezultatski zaostatak kao i na kraju prve četvrtine. Rezultat na poluvremenu bio je 48:55.

U drugo poluvreme košarkaši Spartak Office Shoes izašli su na parket spremni da pobedu ne dovedu u pitanje. Treća četvrtina završena je rezultatom 61:89 što je do kraja bilo dovoljno da se domaći košarkaši ne približe. Krajnji rezultat od 74:96 je dobra uvertira za naredni meč kada Subotičani na domaćem parketu igraju protiv beogradske ekipe Žitko Basket.

Nakon novog trijumfa Subotičani su zadržali korak za vodećim ekipama Čačak 94 i Pirot koje su prvoplasirane sa 7 pobeda i 1 porazom, dok je Spartak zabeležio pobedu manju i trijumf više od njih.

U redovima gostiju najefikasniji su bili Sokolović Aleksandar i Barna Filip sa 20 poena, dok je Prlja Predrag sakupio 10 skokova.

SPARTAK OFFICE SHOES: Gazibegović S(7), Prlja P(13), Sokolović A(20), Stojanović M(6), Barna F(20), Dodić S(13), Bijelić S, Dmitrović V, Simjanovski D, Gazibegović V(7), Jovandić N, Danilović A(10).

ŽKK Mileševka - ŽKK Spartak 70:72

Veoma neizvestan i uzbudljiv meč odigrale su košarkašice Spartaka. One su na gostovanju u Prijepolju u meču 7. kola protiv Mileševke pobedile rezultatom 70:72(23:19; 14:15; 17:21; 16:17).
Novim trijumfom Subotičanke su zadržale korak tj. izjednačile se na tabeli sa ekipama Novosadska ŽKA i Topolčanka sa 6 trijumfa i jednim porazom.

Tokom celog meča viđena je ozbiljna borba, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a najzanimljiviji detalji viđeni su u finišu igre. U poslednji 10 minuta igre ušlo se sa prednošću Spartaka 54:55, igračice Mileševke prave seriju 9:0 za 63:55 na sedam minuta do kraja. Nije mnogo vremena bilo potrebno gočama da se vrate u igru, na semaforu je bilo 4:40 i rezultat 63:63.
Trojkom Polovine na minut i 30 sekundi pred kraj Mileševka prelazi u vođstvo 70:67. Krstajić na drugoj strani pogađa trojku za egal 70:70. Tri vezana promašaja domaćih igračica najbolje koristi Cvijović Marija koja u poslednjim sekundama postiže koš za krajnji rezultat 70:72 i veliko slavlje igračica Spartaka.

Cvijović Marija je ujedno bila najkorisnija igračica u gostujućoj ekipi sa 25 poena, pratila ju je Pavlović Dajana sa 20.

ŽKK SPARTAK: Cvijović M(25), Pavlović D(20), Savković I(7), Vitomir N(2), Todorović Z(6), Krstajić N(11), Krnjajski M, Petrekanović T, Marković A, Vidaković Hadnađ N(1), Riđošić A, Dimitrijević V.

U narednom kolu očekuje nas duel Spartaka i beogradskog Radničkog.

clock03.05.2024 08:45 h

clock03.05.2024 08:14 h