.

Košarkaši Spartaka za prvo mesto, kadeti poraženi (VIDEO)

clock22.01.2022 20:52 h

Arhiva

U okviru 14. kola Druge B lige košarkaši Spartak Office Shoes na svom terenu su savladali kruševački Napredak Junior rezultatom 81:59, po četvrtinama 28:10, 21:9, 14:23, 18:17 i tako obezbedili prvo mesto u regularnom delu prvenstva i borbu za KLS.

Bolje su domaći košarkaši otvorili meč, dobivši prvi deo igre rezultatom 28:10. Do poluvremena prednost je rasla da bi se na pauzu otišlo sa 49:19. Ovolika prednost bila je dovoljna da svi igrači Spartaka upišu minute i da se isto tako svi igrači upišu u listu strelaca.

Do kraja je bilo potrebno da se rutinski odigra za novu ligašku pobedu i sa dobrim raspoloženjem da se dočeka borba u plejofu za potencijalni ulazak u KLS.

U redovima plavo belih najraspoloženiji je bio Barna Filip sa 19 poena, pratio ga je Jugović Aleksa sa 10.

SPARTAK OFFICE SHOES: Jugović A(10), Dodić S(5), Prlja P(4), Sokolović A(7), Barna F(19), Stojanović A(9), Dmitrović V(8), Kojić B(4), Simjanovski D(2), Gazibegović V(8), Danilović A(5).

Kadeti Spartaka odigrali su u okviru jedinstvene Triglav košarkaške lige utakmicu nakon više od mesec dana pauze. U hali Vizura sport u Zemunu bolje se snašla ekipa Partizana pobedivši 75:60(23:22, 14:15, 16:12, 22:11).

SPARTAK OFFICE SHOES: Čamprag J(5), Janković M(2), Burda M(9), Radojčić V(6), Nagulić R(11), Kojić B(15), Karadžić F(8), Gabrić S(4), Rudinski L, Grčić M.