.

Košarkaši Spartaka sigurni u Zrenjaninu, kadeti poraženi u Subotici

clock11.12.2021 18:38 h

suboticasport.com

U popodnevnoj utakmici 11. kola Druge košarkaške lige u Zrenjaninu odigran je meč između domaće ekipe Proleter Naftagas i gostiju iz Subotice MKK Spartak Office Shoes. Gosti su bili više nego uspešni jer su savladali i drugi put u sezoni Zrenjanince, ovoga puta rezultatom 56:79.

Poveli su domaći poenima Davidovac Bojana, rođenog brata mnogo poznatijeg Dejana, da bi gosti poenima Danilovića i Gazibegovića nametnuli svoj stil igre i dobili prvu četvrtinu rezultatom 10:18.

U 11. minutu Spartak dolazi do prvog dvocifrenog vođstva preko Stojanovića. Do kraja poluvremena Sokolović i novi igrač Plavih golubova Jugović uspešno razigravaju saigrače za 25:43.

Rezultatsku prednost Subotičani su održali i u drugom poluvremenu, dobivši taj deo igre sa 31:36 za novu ligašku pobedu rezultatom 56:79.

Najkorisniji igrač utakmice bio je Danilović Alexandar Živojin sa 24 poena i 11 skokova.

SPARTAK OFFICE SHOES: Jugović A(13), Sokolović A(3), Gazibegović V(6), Danilović A(24), Barna F(10).
REZERVE: Stojanović A(6), Gazibegović S, Dodić S(4), Prlja P(4), Dmitrović V(6), Mirčić N(1), Simjanovski D(2).

Naredne nedelje nas u Hali sportova očekuje derbi protiv ekipe Čačak 94.

Kadeti Spartak Office Shoes pred domaćom publikom ugostili su Mega Mocart iz Beograda i poraženi su rezultatom 80:99.

Meč je rešen u prvoj četvrtini koju su gosti rešili u svoju korist rezultatom 14:28. Pružili su mladi Spartakovci jači otpor u nastavku ali nisu imali rešenja za raspoložene igrače Mege koji su drugu četvrtinu dobili 24:26, treću 19:23, dok poslednji deo igre pripada Subotičanima 23:22.
Spartak Office Shoes trenutno ima 4 pobede i 4 poraza, dok su Beograđani neporaženi sa 6 pobeda.

Najefikasniji u redovima domaćih bio je Kojić Borivoj sa 29 postignutih poena, pratio ga je Burda Martin sa 19.

SPARTAK OFFICE SHOES: Janković M(4), Burda M(19), Sokanović N(2), Puača A, Nagulić R(8), Radojčić V(2), Kojić B(29), Karadžić F(4), Gabrić S, Rudinski L, Mandić J(5), Grčić M(7).

U 9. kolu ekipa gostuje u Beogradu protiv Dynamic VIP PAY.

clock03.05.2024 08:45 h

clock03.05.2024 08:14 h