.

Podmlađena ekipa Spartaka poražena na startu Super lige Srbije

clock25.04.2023 21:27 h

arhiva/mkkspartak.rs

Košarkaši subotičkog Spartaka danas su započeli takmičenje u Super ligi Srbije. U meču prvog kola u Beogradu su bolji bili igrači FMP-a.

FMP - SPARTAK OFFICE SHOES 98:80 (26:24, 30:17, 14:14, 28:25)

Posle izjednačene prve četvrtine, usledila je serija domaćih od 9:0 na početku druge deonice. U trećoj četvrtini FMP kao da je postavio “kineski zid” u svom reketu, te su Subotičani ubacili samo 7 poena iz igre. Doduše, ni domaći nisu bili napadački raspoloženi u tom periodu igre, ali su zahvaljujući sjajnim šuterima, Dženkisu i Biču, sigurno priveli meč kraju ubacivši 15 trojki na utakmici.

Kod domaćih Bič 23, Mening 12 poena.

SPARTAK OFFICE SHOES: Milijašević 3, Ilkić 4, Prlja 2, Dodić, Milisavljević 9 (6 skokova), Šarenac, Gazibegović, Sokolović 13 (5 asistencija), Medarević 7 (8 skokova), Danilović 2, Bojić 25, Barna 15 (6 skokova).

Sledeći meč Spartak ponovo igra u Beogradu protiv OKK Beograda.