Pobeda košarkaša Hajduka za prvo mesto

clock22.12.2021 07:13 h

KK Hajduk Čantavir(Bačko Dušanovo) - KK Nika 47:30

Hajduk Čantavir: Kiš Čepegi(6), Hrkalović, Čolaku, Bastić, Deme(4), Kopunović (k)(21), Zelić, Horvat(12), Pletikosić , Zaboš(2), Fusko, Kojić (2).

U utakmici poslednjeg petog kola Bačke lige  u prvom delu prvenstva, Hajduk Čantavir je pobedio goste iz Subotice. Neočekivano loše je krenula ekipa Hajduka, loše u odbrani, nepovezano u napadu i samo sedam postignutih poena u prvoj četvrtini. Momci trenera Hinića  su očigledno potcenili protivnika, te solo akcijama pokušavali da završavaju napade, što su gosti znali da iskoriste.
Druga četvrtina, drugi pristup te je kvalitet počeo da dolazi do izražaja pa je tako  poluvreme završeno sa  25-14.

Drugo poluvreme je bila jednosmerna ulica u kojoj je trener domaćina pružio priliku svim igračima ,a koje se okončalo trojkom Kopunović Uroša u poslednjoj sekundi meča.

Najefikasniji akter utakmice bio je gore pomenuti Kopunović Uroš sa 21 postignutim poenom.