.

Đurđin do bodova posle prekida, Bajmok do bodova iz 1 u 2

clock16.10.2021 23:05 h

Jedine dve subotičke ekipe koje igraju u Područnoj ligi Subotice igrali su svoje subotnje mečeve na gostovanjima. Đurđin je gostovao ekipi Obilić Novi Kneževac, dok su Bajmočani nastup 10. kola imali protiv AFK Ada. Kao što je napisano u naslovu vesti, obe ekipe ostvarile su pobede u veoma zanimljivim mečevima.

Obilić - Đurđin 0:3 (prekid)

SASTAV: Sarić D, Horvatski M, Savanović V, Bilbija A, Vuković N, Panić G, Stantić N, Vidaković V, Kujundžić V.
REZERVE: Mihajlović M, Cvijanov D, Sarić A.
Šef stručnog štaba: Skenderović Davor.

Pokušali su domaći igrači da pobegnu sa začelja tabele. Dočekali su goste iz Đurđina koji su im pred ovo kolo bežali 3 boda. Poveli su igrači Obilića, vodili do 30. minuta kada su momci iz Đurđina furioznom igrom rezultat do poluvremena preokrenuli u svoju korist, 1:3.
Nažalost u drugom poluvremenu se desila nemila scena kada je po rečima očevidaca trener udario jednog od sudija što je bio povod da se utakmica prekine. Ovo baca senku na dobru igru Đurđinčana, pa ovom prilikom apelujemo na sportske radnike da je fer i korektna borba merilo uspeha.

AFK - Radnički 2:3

SASTAV: Lebović S, Maravić Z, Đurić M, Mitić L, Ljubojčić M, Rajić S, Lazić N, Farkaš D, Kovač U, Šarčević D, Kolak D.
REZERVE: Todorović N, Stanar N, Jovanović D, Buljovičić S, Maravić U, Marinković M.
Šef stručnog štaba: Matić Borislav.

STRELCI: Balint Oliver 1:0(5. minut), Pinter Kristijan autogol 1:1(7. minut), Kuburić Žarko 2:1(30. minut), Mitić Lazar 2:2(56. minut), Ljubojčić Miloš 2:3(77. minut).

Loše su počeli meč igrači Bajmoka, gubili na poluvremenu, ali su taktičke izmene Matića i Lončara urodile plodom. Tačka na utakmicu je stavljena nakon duplog pasa Ljubojčića i Đurića kada Ljubojčić postiže sjajan gol.

Sledeće kolo obe ekipe igraju na domaćem terenu, Bajmok 23.10. od 14:30 dočekuje prvoplasirani Srbobran dok Đurđin svoj meč igra u nedelju od 14:30 protiv Tornjoša.