.

Spartakova mladost nerešeno sa Mladosti u Lučanima

clock09.07.2022 20:06 h

Arhiva/suboticasport.com

U prvom kolu nove takmičarske fudbalske Super lige u Lučanima su snage odmerili Mladost i subotički Spartak. U duelu starih znanaca meč je završen nerešenim rezultatom 1:1.

Izabranici Petrović Slavka sezonu 2022/2023. ulaze u izmenjenom, podmlađenom sastavu, uz nekoliko iskusnih pojedinaca.
Na današnjoj utakmici viđena je borbena igra i želja obe ekipe da što pre dođu do vođstva. Plavo beli bolje su se snašli u prvom poluvremenu i pogotkom mladog reprezentativca Bijelović Luke u 40. minutu dolaze do 0:1. Bijelović je matirao golmana domaćih na asistenciju Shimure.

Spartak je imao sve u svojim rukama, ali u 70. minutu nesmotrenom reakcijom Ostojić Miloša Mladost dolazi do penala koji Bojović Milan pretrvara u pogodak i tako postavlja konačan rezultat.

Ostaje žal za propuštenom šansom, jer je Spartak bio mnogo bolja i borbenija ekipa. U narednom kolu, 15. jula od 20:00 na domaćem terenu plavo beli će imati premijeru protiv surduličkog Radnika.

Za kraj pohvala za subotičke navijače koji su prevalili preko 300km da bi bodrili svoj voljeni klub.