.

Spartak se remijem oprostio od publike i ostao u Superligi

clock27.05.2023 19:34 h

Dalibor K ©

U okviru poslednjeg kola fudbalske Super lige igrači Spartaka su ugostili Radnik i nakon vođstva od 2:0 na kraju remizirali sa Surduličanima.

FK SPARTAK ŽK - FK RADNIK 2:2 (2:0)

Gosti su poveli u 15. minutu, međutim slavlje nije dugo trajalo jer je VAR poništio pogodak zbog prekršaja. Nakon toga usledili su golovi plavo belih, u 17. minutu Todoroski je pogodio na asistenciju zemljaka Tošeskog, da bi na 2:0 povisio Hrstić iz penala. Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

U drugom delu igre gosti u roku od 3 minuta dolaze do izjednačenja. Oreščanin u 49. i Duronić u 52. donose izjednačenje i postavljaju konačni rezultat.

Spartak je sezonu 2022/2023. na kraju završio na 10. mestu sa 39 bodova koliko ima i Napredak. Iz lige ispadaju Kolubara i Mladost GAT, dok  će niški Radnički i Radnik u baraž za opstanak.