.

Još jedna ubedljiva pobeda Golubica

clock31.03.2022 21:35 h

fb/ZFKSpartak

Fudbalerke ŽFK Spartak danas su u Nišu u okviru 3. kola plejofa Super lige nadigrali domaći Mašinac rezultatom 0:4.

MAŠINAC - ŽFK SPARTAK 0:4 (0:3)

ŽFK SPARTAK: Mihajlović Dajana, Baka Alina, Nađ Kristina, Frajtović Anđela, Milivojević Vesna, Tripp Amber Marie, Ćirić Anastasija, Filipović Tijana, Kusi Alice, Lewis Caroline Joan, Stupar Živana.
REZERVE: Škandro Jefimija, Slović Violeta, Golubović Milana, Ilić Biljana, Lefebvre Emma Constance.

Povele su gošće veoma brzo, u 3. minutu utakmice preko Milivojević Vesne. Filipović Tijana duplira prednost u 17. minutu, da bi se do poluvremena u listu strelaca upisala i Tripp Amber Marie u 39. minutu. Drugi deo igre preostalo je da se rutinski odigra i obezbedi novi trijumf. Tačku na pobedu stavila je Kusi Alice u 51. minutu.

Fudbalerke Spartaka i pre ovog meča obezbedile su novu titulu šampionki Srbije.

Do kraja prvenstva preostalo je da se odigra još tri kola, a takmičenje se nastavlja 17. aprila kada će plavo bele gostovati zemunskoj Slogi.

U prostorijama FSS održan je žreb parova 1/8 finala Kupa Srbije. Spartak će odmeriti snage sa kragujevačkom ekipom Radnički.