.

Golubicama derbi, Bačka bolja od Tavankuta, Radnički od Đurđina

clock05.03.2022 23:24 h

Rezultati, tabele i izveštaji subotnjih utakmica naših klubova. Šampionke Srbije fudbalerke Spartaka odigrale su meč na gostujućem terenu u Nišu, dok je u okviru Vojvođanske lige odigran derbi između Bačke 1901 i Tavankuta, a u Područnoj fudbalskoj ligi duel između bajmočkog Radničkog i Đurđina.

MAŠINAC NIŠ - ŽFK SPARTAK 0:2 (0:1)

U derbi meču 13. kola Superlige za žene gošće su došle do vođstva pogotkom Slović Violete u 27. minutu iz penala. Rezultatom 0:1 završeno je prvo poluvreme.  Isti skor viđen je i u drugom delu igre, jer su u 73. minutu Golubice došle do konačnog rezultata preko Ćirić Anastasije.

SPARTAK: Mihajlović Dajana, Baka Alina, Nađ Kristina, Slović Violeta, Frajtović Anđela, Milivojević Vesna, Ćirić Anastasija, Filipović Tijana, Kusi Alice, Ilić Biljana, Stupar Živana.
Rezerve: Škandro Jefimija, Tripp Amber Marie, Golubović Milana, Lewis Caroline Joan, Šarić Milica, Lefebvre Emma Constance.

Novom, 13. pobedom iz isto toliko duela Spartak zauzima ubedljivo prvo mesto. U narednom kolu pred domaćom publikom igra meč protiv Sloge iz Zemuna.

BAČKA 1901 - TAVANKUT 1:0 (1:0)

Nakon zimske pauze fudbaleri u nižim rangovima vratili su se ligaškim obavezama. Stadion kraj somborske kapije bio je domaćin komšijskog derbija u kom su se bolje snašli Bačkisti koji su golom Anđić Marka u 5. minutu pobedili gostujuću ekipu Tavankuta.

BAČKA 1901: Ibraimović Damir, Kujundžić Bojan, Đurović Luka, Simić Stefan, Malenčić Luka, Anđić Marko, Vojnić Dario, Kiš Saša, Manojlović Miloš, Mezei Nebojša, Rajkovača Davor.
Rezerve: Đurašinović Nemanja, Vrana Strahinja, Pelhe Antonio, Milosavljević Petar, Nenadović Mateja.

TAVANKUT: Tasić Dušan, Dušanić Predrag, Skenderović Igor, Gnjatović Marko, Poljaković Davor, Oblaković Dositej, Bedeković Slađan, Momčilov Igor, Borenović Dragan, Spremo Stefan, Miletić Strahinja.
Rezerve: Temunović Marko, Dondur Đorđe, Perić Bojan, Vujić Nikola, Panić Marko, Juhas Denis, Đurđevac Bojan.

U narednom kolu Tavankut će imati šansu za popravni protiv ekipe Mladost Bački Petrovac, dok će Bačka gostovati ekipi Mladost u Apatinu.

RADNIČKI 1905 - ĐURĐIN 4:1 (0:0)

Takmičenje je ovog vikenda nastavljeno i u Područnoj fudbalskoj ligi Subotici, a publika u Bajmoku mogla je da prati derbi između Radničkog i ekipe Đurđina. Prvo poluvreme proteklo je u tvrdoj igri bez pogodaka, da bi u drugom poluvremenu gosti poveli preko Peić Tukuljac Darka u 47. minutu. Kapiten domaćih Rajić Srđan postiže izjednačujući pogodak, a Kolak Dragan donosi prednost Bajmočanima od 2:1. Do kraja se novi igrač Radničkog Milić Nenad upisao u listu strelaca dva puta za konačnih 4:1.

RADNIČKI 1905: Rakić Nemanja, Maravić Zdravko, Stanar Nemanja, Todorović Nikola, Kolak Dragan, Maravić Uroš, Lebović Luka, Pataki Aleksa, Ljubojčić Miloš, Rajić Srđan, Glogovac Uroš.
Rezerve: Šafranko Daniel, Lazić Nemanja, Milić Nenad, Buljovčić Stevica, Kovač Uglješa, Lazić Nemanja, Vuković Boris.

ĐURĐIN: Sarić Dragn, Horvatski Mario, Peić Tukuljac Darko, Majlat Vedran, Polovina Radovan, Savanović Veljko, Vuković Nenad, Panić Goran, Mihailović Mihailo, Stantić Nikola, Vidaković Veljko.
Rezerve: Šomođi Zdravko, Kujundžić Vedran, Sarić Aleksandar, Tumbas Marijan, Skenderković Darko, Cvijanov Dejan.

Đurđin sledeće kolo na svom terenu igra protiv Sloge iz Ostojićeva, a Radnički putuje u Mol na megdan ekipi Bačke.