.

Fudbaleri Spartaka zabeležili bitnu pobedu

clock08.05.2022 18:55 h

Arhiva/suboticasport.com

U okviru 5. kola fudbalske Super lige u grupi za ispadanje danas su u Subotici odmerili snage domaći Spartak i lazarevačka Kolubara. Nakon prošlonedeljnjeg poraza u Surdulici, plavo beli su zabeležili bitnu pobedu i upisali tri boda.

SPARTAK - KOLUBARA 2:1 (2:1)

Poveli su Subotičani već nakon tridesetak sekundi od prvog sudijskog zvižduka. Na centraršut Srećkovića najbolje se snašao Tufegdžić koji matira protivničkog golmana. U 12. minutu VAR je bio na strani gostiju, jer je priznao gol koji je postigao Filipović. Centimetri su odlučivali, ali na semaforu je stajalo 1:1. U 24. minutu nakon prekida Vidaković glavom postavlja, ispostaviće se, konačan rezultat.

U drugom delu igre Spartak je bio bolji rival, nije uspeo da poveća prednost, VAR je poništio domaćima jedan pogodak zbog ofsajda, ali bitna su vredna tri boda koja golubove pozicioniraju na 3. mesto Plejaut grupe sa 41 bodom.

U narednom kolu, 14. maja od 15:00, Spartak igra još jedan meč pred domaćom publikom kada u goste dolazi kragujevački Radnički.