.

Fudbaleri Spartaka bolji od Proletera

clock28.04.2022 20:03 h

Arhiva/suboticasport.com

U okviru 3. kola plejaut Linglong fudbalske super lige u Subotici sastali su se Spartak i novosadski Proleter. U malom komšijskom derbiju bolje su se snašli plavo beli koji su pobedili 3:1 i bar na kratko pobegli u sigurniju zonu na ligaškoj tabeli.

Odlično su meč otvorili Subotičani, ofanziva se isplatila i pitanje pobednika rešeno je već nakon prvih 45. minuta. Toševski u 6. minutu šalje pas ka kapitenu Nikoliću koji matira golmana gostiju za 1:0. Igrao se 23. minut kada Nikolić asistira Bijelović Luki za 2:0. Raspoloženi Nikolić Nemanja u 45. minutu na dodavanje Jezdimirovića zapečatio je sudbinu Novosađana.

Drugo poluvreme započeto je pogotkom Ilić Veljka za 3:1 i poništenim pogotkom bivšeg prvotimca Partizana Ninković Nikole. Do kraja meča igralo se otvoreno i sa mnoštvom šansi, ali su mreže mirovale.

Debitanskom pobedom Petrović Slavka Subotičani su upisali 38. bod, 6 više od kragujevačkog Radničkog koji se nalazi u opasnoj zoni.

U narednom kolu, 2.5. od 15:00, Spartak gostuje surduličkom Radniku.