.

Đurasović i Hrstić za uspešan start Spartaka

clock29.07.2023 19:13 h

Fudbaleri Spartak ŽK u okviru prvog kola nove sezone fudbalske Super lige Srbije na svom terenu ugostili su novog prvoligaša novobeogradski IMT.

Gosti su bolje otvorili meč i nakon dosuđenog penala došli do vođstva u 15. minutu. Siguran sa bele tačke bio je Luković. “Traktoristi” su nastavili da prete, ali je na golu plavo belih siguran bio Manojlović. Subotičani do izjednačenja stižu fenomenalnim golom Alekse Đurasovića sa preko 20 metara u 43. minutu i sa 1:1 se odlazi na pauzu.

U nastavku igre IMT je poveo, ali je gol poništen nakon što se sudija Ostraćanin konsultovao sa VAR sobom. U 63. minutu postavljen je konačan rezultat. Tanasijević je uputio odličan centaršut, a u skoku je najbolji bio napadač Spartaka Srđan Hrstić.