.
subotica grad sportova

KAF vikend u Bajmoku (FOTO)

clock18.10.2021 14:10 h

U nedelju je odžan treći turnir Flag američkog fudbala grupe Sever SFLS u Bajmoku. Ekipa “Indians“ Inđija još jednom je pokazala da zasluženo zauzima prvo mesto i ulogu favorita u grupi Sever kao višegodišnji osvajač prvenstva Srbije u ovoj kategoriji.

Nedolaskom ekipe Bečeja čije su utakmice registrovane zvaničnim rezultatom 35:0 za protivnike, domaća ekipa „Blacks“ Bajmok i „Banat Bulls“ Pančevo su se borili za drugo mesto i mogući prolazak dalje.

Prvo poluvreme završeno je vođstvom Pančevaca 12:13. U drugom poluvremenu se vodila prava borba, na 4 minuta pred kraj rezultat je bio 18:19. Posle neuspelog pokušaja konverzije za dva poena za domaću ekipu, dolazi do pada koncentracije i poena za Banat Bullse.
Na 30 sekundi do kraja Bajmok ide na sve ili ništa dugačkim pasom koji ekipa Pančeva preseca tj. pravi interception i postiže touchdown za konačnih 32:18.