.

Veslači Palića odlični na Kupu Srbije i u Omladinskoj ligi (FOTO)

clock09.05.2022 18:10 h

U Beogradu je ovog vikenda održan 2. Kup Srbije i 2. kolo Omladinske lige u veslanju. Zapažen nastup na ovim takmičenjima imali su veslači VK Palić.

Bronzu u kategoriji dubl skul za pionirke nakon odlično odveslane trke osvojile su Arnold Adel i Malatinski Laura. Blagojević Teodora u kategoriji 1xKŽ (skif za kadetkinje) okitila se srebrom, dok je tradicionalno dobar bio Čipak Sergej. On je u kategoriji 1xKM (skif za kadete) osvojio zlatnu medalju.

Bodove za klub doneli su i Fileki Balint, Gorotva Mark, Juhas Bence i Mesaroš Filip u kategoriji 4xJM (četverac skul za juniore).
U kategoriji 4xKM (četverac skul za kadete) Čipak Sergej zajedno sa Marić Markom (Danubius 1885), Dobrić Ognjenom (Grafičar) i Živanović Lazarom (Smederevo) osvojio je još jedno zlato.
I Korhec Boglarka u kategoriji 1xPŽ (skif za pionirke) obezbedila je bodove.

VK Palić je u generalnom plasmanu završio na 8. mestu, dok je nakon 2. kola prema osvojenim bodovima u Kupu Srbije na 5. poziciji, a u Omladinskoj ligi na 9. mestu.