.

Rukometaši Spartaka poraženi od Obilića u Beogradu

clock09.04.2022 22:57 h

Arhiva/suboticasport.com

Nakon dvonedeljne pauze nastavljeno je rukometno prvenstvo Srbije, tj. borba za titulu i borba za opstanak. U okviru 11. kola plej aut Arkus super lige u Beogradu su se sastali domaći Obilić i subotički Spartak.

OBILIĆ - SPARTAK 29:21 (16:7)

Spartak: Vojvodić Miloš, Ivančević Marko (9), Miskin Sergej, Potpara Milan, Mrvović Vučko (1), Tasić Marko (2), Vuković Vlatko, Pižurica Matija (1), Milunović Vojislav (4), Vještica Jakša, Latković Nemanja, Radosavljević Uroš (3), Simić Jovan, Spremo Strahinja, Vukadinović Dušan (1)

Topalović postiže za domaće pogodak u 5. minutu meča, tako da su od početka do kraja rukometaši Obilića imali vođstvo. Na prvi gol Spartaka čekalo se 7 minuta kada Tasić Marko postiže svoj prvi gol na utakmici. Do sredine poluvremena Beograđani prave seriju 6:0, a prednost je dostigla u jednom momentu +10. Stečenu prednost su iskusnom igrom sačuvali do kraja za konačnih 29:21 i na taj način verovatno obezbedili opstanak u ligi, dok Spartaku ostaje da se do kraja grčevito bori.

Spartak je u narednom kolu slobodan, dok se u preostala dve utakmice sastaju u gostima sa Crvenom zvezdom i na domaćem parketu protiv Jugovića iz Kaća.