.
subotica grad sportova

Uspešno Prvenstvo Vojvodine za plivače Spartaka, Rađenoviću bronza na Kipru, Koltin prvak Mađarske

clock07.06.2022 20:49 h

Tokom proteklog vikenda u Subotici, u organizaciji Plivačkog saveza Vojvodine i Plivačkog kluba Spartak, kao tehničkog organizaotra, održano je Letnje prvenstvo Vojvodine u svim takmičarskim kategorijama, od pionirske do seniorske. Na takmičenju je učestvovalo skoro 400 takmičara iz svih vojvođanskih klubova.

U isto vreme na Kipu održan je Come Kup, zvanično plivačko takmičenje zemalja Mediterana. Na pomenutom takmičenju Spartak je u sastavu reprezentacije imao dva predstavnika. Race Bojana kao trenera i Rađenović Matiju kao takmičara, dok je na juniorskom prvenstvu Mađarske u Kapošvaru nastupio Koltin Nikola.

Rađenović je u dve individualne discipline i tri štafete osvojio bronzu u štafeti 4x100m kraul, dok se Koltin okitio titulom prvaka Mađarske, osvojivši zlato na 50m prsno.

U subotu, 4. juna, održano je Prvenstvo Vojvodine za pionire i kadete. Na Prvenstvu je učestvovalo 270 plivača iz 19 klubova, a ekipa Spartaka nastupila je sa 30 takmičara i okitila se titulom vicešampiona Vojvodine.

Osvajači medalja su:

• Mut Jana, dve zlatne, 100 delfin i 200 mešovito, srebrna na 200 kraul i bronzana na 400 kraul,
  • Botka Petra, zlatna na 400 kraul, i tri srebrne, na 100 prsno, 100 delfin i 100 mešovito,
  • Novović Miša je osvojila zlatnu na 100 delfin, dve srebrne na 100 kraul i 100 mešovito, i bronzanu na 400 kraul,
  • Stipić Sara zlatna na 100 kraul i srebrna na 400 kraul
  • Popović Katarina, zlatna na 100 leđno.
  • Ženske pionirske štafete 4 x 50 kraul (Pavićević Danica, Paroci Loreta, Pastor Una i Majerović Janja) i 4×50 mix (Botka Petra, Novović Miša, Popović Katarina i Stipić Sara) su osvojile zlatne medalje.
  • Ženska kadetska štafeta 4 x 50 mešovito (Šimić Lucija, Novović Petra, Mut Jana i Pavićević Mila) osvojila je bronzanu medalju.
    Treneri ekipe: Konjević Vladan i Jovanović Milan

U nedelju, 5. juna, održano je Otvoreno Prvenstvo Vojvodine za juniore i senire. Na Prvenstvu je učestvovalo oko 150 takmičara iz 19 klubova, a ekipa Spartaka je brojala 16 plivača i plivačica. U jakoj konkurenciji juniori Spartaka su osvojili ekipno treće mesto.