.

Koltin do norme za juniorsko Svetsko prvenstvo, Rađenović do rekorda Srbije

clock14.03.2022 10:54 h

Proteklog vikenda se održalo Otvoreno prvenstvo Srbije u Beogradu u pedesetometarskom bazenu od 11 - 13.marta 2022. Spartakovi plivači su pod vođstvom trenera Bojana Racea ostvarili zapažene rezultate.

Nikola Koltin je u disciplinama 50, 100 i 200m prsno ostvario normu za Evropsko juniorsko prvenstvo, dok je na 50m prsno uspeo da se plasira na Svetsko juniorsko prvenstvo. Koltin se na ovom takmičenju okitio zlatnim medaljama u disciplinama 200m prsno u apsolutnoj i juniorskoj konkurenciji, kao i na 100m prsno u apsolutnoj i juniorskoj konkurenciji. Srebro je osvojio na 50 prsno u juniorskoj konkurenciji, a bronzanu medalju na 50m prsno u apsolutnoj kategoriji.

Matija Rađenović oborio državni rekord u kategoriji momaka do 16 godina u disciplini 200m mešovito, te je novo vreme 2:08.46 upisano u istoriju srpskog plivanja. Matija se osim u disciplini 200m mix okitio zlatom i na 100m i 200m prsno u juniorskoj kategoriji.

Jelena Kosović je na ovom prvenstvu ostvarila lepe rezultate, osvojivši zlatnu medalju na 200m delfin u junuorskoj konkurenciji, srebro na 200m delfin u apsolutnoj konkurenciji i bronzu na 100m delfin u juniorskoj konkurenciji.

Vanja Romić se iz Beograda takođe vraća sa medaljama. U juniorskoj kategoriji je prvo mesto zauzela u disciplini 400m mešovito, a treće mesto na 200m slobodnim stilom.

Boris Boršoš je proteklog vikenda ostvario odlične rezultate u juniorskoj kategoriji. Dve zlatne medalje na 400m i 1500m kraul stilom, kao i jedna srebrna medalja na 800m kraul o tome govore.

Danilo Dulić je na ovom prestižnom takmičenju osvojio bronzanu medalju u juniorskoj kategoriji na 200m delfin stilom.