.
subotica grad sportova

Plivači Spartaka osvojili 29 medalja na Državnom u Zrenjaninu

clock07.12.2021 12:35 h

Pojedinačno i ekipno prvenstvo Srbije u plivanju za kadete, juniore i u apsolutnoj konkurenciji održano je ovog vikenda u Zrenjaninu.

Na takmičenju je nastupilo 489 takmičara među kojima su bili i plivači Spartaka, njih 15, predvođeni trenerom Race Bojanom, a osvojeno je 29 medalja.

Osvajači medalja:

• Koltin Nikola je u kategoriji starijih juniora zauzeo prvo mesto na 50 prsno, 100 prsno i 200 prsno, a u istim disciplinama je u apsolutnoj konkurenciji zauzeo treće mesto.
  • Rađenović Matija je u kategoriji mlađih juniora osvojio zlatnu medalju na 200mix, srebrnu na 100 prsno, 200 prsno i 100 mix, dok je u apsolutnoj konkurenciji zauzeo drugo mesto na 200m mešovitim stilom.
  • Boršoš Boris je u kategoriji kadeta zauzeo prvo mesto na 800 kraul, drugo mesto na 200m i 400m kraul i treće mesto na 400 mix.
  • Dulić Danilo je u kategoriji mlađih juniora zauzeo treće mesto na 200m delfin stilom.
  • Kosović Jelena je u apsolutnoj i juniorskoj konkurenciji osvojila zlatnu medalju na 200 delfin.
  • Zubelić Anja je u kategoriji starijih juniora zauzela prvo mesto na 200 mešovito i 200 prsno, dok je drugo mesto zauzela u disciplinama 400 mešovito i 100 prsno.
  • Romić Vanja je u kategoriji mlađih juniora zauzela drugo mesto na 100 kraul i treće mesto na 200 kraul, 400 kraul i 400 mix.
  • Kozomora Lenka se u kategoriji kadeta okitila zlatnim medaljama na 100 i 200m prsno.
  • Mut Jana je zauzela treće mesto na 200 mešovito.
  • Drugo mesto u ženskoj štafeti na 4x50 mešovito u juniorskoj kategoriji u kojoj su plivale Mut Jana, Zubelić Anja, Kosović Jelena i Romić Vanja. U istoj disciplini i istom sastavu su devojke zauzele treće mesto u apsolutnoj konkurenciji.
  • Treće mesto u juniorskoj kategoriji 4x50 mix, u kojem su plivali momci Rađenović Matija, Koltin Nikola i devojke Kosović Jelena i Romić Vanja.