.

Velika pobeda Spartaka za 1:0 protiv Radničkog

clock11.03.2022 21:25 h

Arhiva/suboticasport.com

U prvoj utakmici 1/4 finala plejofa Super lige Srbije za odbojkaše u Kragujevcu su se sastali domaći Radnički i subotički Spartak. U veoma zanimljivoj utakmici koja je rešena u 5. setu bolje su se snašli gostujući igrači.

OK RADNIČKI - MOK SPARTAK 2:3 (25:23, 17:25, 18:25, 25:17, 6:15)

SPARTAK: Milović Miljan (L), Marković Ivan, Jungić Nemanja (16), Tomčić Luka, Peić Dario, Lečić Marko (6), Vulikić Andrija (2), Nestorović Aleksa, Khan Murad (15), Dulić Stefan, Kone Moussa, Pavlović Nikola (8), Žugić Nikola (17), Tumbas Aleksandar (2).

U prvom setu ekipe su se smenjivale u vođstvu. Spartak je imao maksimalnu prednost od 3 poena, ali domaći odbojkaši u finišu prave seriju 6:0 što je bilo dovoljno da povedu rezultatom 1:0.

Drugi period plavo beli su sastavili blok i bolje servirali što je rezultovalo sa 4 asa što je bilo dovoljno za izjednačenje.

U istom ritmu nastavili su Subotičani i u trećem setu. Sve vreme su imali prednost, da bi sa dva vezana bloka Žugića došli do nedostižne prednosti i preokrenuli rezutat na 1:2.

Četvrti set protekao je u mnoštvu grešaka gostiju koje su iskoristili Kragujevčani za 2:2.

U odlučujućem delu igre „roletnu su spustili“ Pavlović, Žugić, Lečić i Vulikić i najviše zahvaljujući njihovim blokovima Spartak rešava taj deo ubedljivim rezultatom i tako dolazi u priliku da pred svojim navijačima 14. marta izbori prolaz u 1/2 finale domaćeg prvenstva.

Ostali rezultati: Vojvodina - Mladi Radnik 3:0, Crvena Zvezda - Spartak Ljig 3:0, Partizan - Ribnica 3:1.