.

Spartak poražen u drugom meču finala nakon 5 setova (FOT)

clock10.04.2022 22:32 h

Drugi meč finalne serije odbojkaške Super lige odigran je u novosadskom Spensu a pobednik je rešen nakon 5 setova.

VOJVODINA - SPARTAK 3:2 (19:25, 25:20, 18:25, 30:28, 15:11)

Pokazali su odbojkaši Spartaka da je prvi meč u kojem su poraženi na domaćem terenu rezultatom 0:3 ostao iza njih. Na iznenađenje većine prisutnih u maloj dvorani Spensa Spartak je više nego lako osvojio prvi set rezultatom 19:25. Vojvodina je imala uvodnu prednost, ali su pri rezultatu 12:12 plavo beli napravili seriju 0:4 što je bilo dovoljno da se do kraja sačuva stečeno vođstvo i poenima Pavlovića povede 0:1.

Nastavili su Subotičani u istom ritmu u drugom setu, imali prednost 8:9, ali nakon tri vezane greške u napadu i as servisima Simića Vojvodina preokreće na 16:9. Ovoliki plus bio je dovoljan Novosađanima da izjednače rezultat na 1:1.

Treći set bio je slika i prilika kolektivne igre Spartaka, Lečić sa dva vezana bloka donosi gostima 7:12. Iskusni strateg Vojvodine Boškan prekida nalete izmenama i tajm autom i njegova ekipa dolazi do poravnanja rezultata 13:13. Pavlović uspešnim blokom i as servisom donosi novi plus za koje domaći nisu imali snage da ga sustignu i plavo beli osvajaju set 18:25.

Uvodni deo četvrtog seta obeležili su dobri servisi Čubrila i Baraneka koji su novosadskoj ekipi doneli prednost. Odgovor je stigao od raspoloženog Khana koji nije dozvolio da protivnik stekne veći rezultatski plus. U neizvesnoj završnici viđeno je mnoštvo set lopti i jedna meč lopta za Spartak koju nažalost nisu iskoristili, pa se rezultatom 30:28 odlazi u 5. odlučujući set.

Peti set pokazao je da su obe ekipe zasluženo u finalu i nakon velike borbe i drame Vojvodina slavi rezultatom 15:11 i dolazi do 2:0 u finalu.

U redovima Spartaka najefikasniji je bio Murad Khan sa 35 poena, Lečić je upisao 13, dok su kod Vojvodine najkorisniji bili Baranek i Parapunov.

Naredni, treći duel, na programu je u subotičkoj Hali sportova 13.4.2022. od 17:00. Finale se igra na tri pobede.

clock15.04.2024 14:44 h

clock15.04.2024 14:28 h

clock15.04.2024 14:22 h