.

Odbojkaši Spartaka plasirali se u finale

clock29.03.2022 20:41 h

Arhiva/suboticasport.com

U majstorici polufinala Super lige odbojkaši Spartaka napravili su senzaciju savladavši u dvorani na Banjici beogradsku Crvenu zvezdu rezultatom 1:3 i tako se plasirali u finale gde ih čeka novosadska Vojvodina.

CRVENA ZVEZDA - SPARTAK 1:3 (19:25, 25:21, 23:25, 22:25)

CRVENA ZVEZDA: Milić Miloš, Jevtić Predrag (L), Stanković Čedomir, Tadić Luka, Daca Benjamin, Nikolić Dušan, Arsenoski Miloš, Popović Miloš, Ristić Andrej, Meljanac Nikola, Milenković Marko (L), Skakić Stefan.

SPARTAK: Milović Miljan (L), Marković Ivan, Jungić Nemanja, Tomčić Luka, Peić Dario (L), Lečić Marko, Vulikić Andrija, Nestorović Aleksa, Khan Murad, Dulić Stefan, Kone Moussa, Pavlović Nikola, Žugić Nikola, Tumbas Aleksandar.

Prvi set pripao je Subotičanima, potpuno zasluženo. Egal je viđen do rezultata 9:9, ali tada odličnim servisima Vulikića i timskom igrom Spartak dolazi do 19:25.

Nastavili su plavo beli u istom ritmu i drugom setu, imali 9:11, ali nekoliko grešaka više Spartakovih igrača iskoristili su crveno beli koji preokreću rezultat i na kraju osvajaju taj deo igre 25:21.

Slabiju realizaciju napada Subotičana u trećem setu iskoristili su Beograđani za vođstvo 7:4. Međutim, sjajnim servisima Konea i uspešnim blokovima nad najkorisnijim igračem Zvezde Meljancem Spartak upisuje vođstvo koje su održavali do kraja za osvajanje trećeg seta rezultatom 23:25.

Veću želju za pobedom pokazali su izabranici Jevtić Ivice, imali rezultatsku prednost tokom 4. seta, uspešno odbijali napade Crvene zvezde i na kraju zasluženo trijumfovali rezultatom 22:25.

Najkorisniji i na ovom meču bio je Khan Murad sa 24 upisana poena.

U prvoj utakmici, 4. aprila Spartak će dočekati Vojvodinu u finalu koje se igra na tri dobijena meča.

Nadamo se da će šampioni Jugoslavije iz 1975. dobiti naslednike uskoro.

clock15.04.2024 14:44 h

clock15.04.2024 14:28 h

clock15.04.2024 14:22 h