.

Zvezdice sjajne u Novom Sadu

clock30.10.2022 20:22 h

Košarkašice Hajduk Čantavira ostvarile su ubedljiv trijumf u Novom Sadu protiv domaće ekipe Novosadska ŽKA, rezultatom 17:40.

NOVOSADSKA ŽKA - HAJDUK ČANTAVIR 17:40 (5:10, 4:9, 2:9, 6:12)

KK HAJDUK: Damjanović (4), Nađ (6), Miljanović, Kopas, Kopunović, Benčik (22), Vero, Bakoš, Katić, Juhas (2), Zagorac (6).

Od početka utakmice „zvezdice“ su dominirale protiv renomiranog protivnika, te je prednost rasla iz četvrtine u četvrtinu da bi na kraju dostigla najviših 23 razlike.

Ekipu iz Čantavira je predvodila Marija Benčik sa čak 22 poena. Sve devojčice su dobile priliku da igraju i dale svoj doprinos pobedi. U trećem kolu A grupe minibasket lige KSV-a Hajduk se sastaje sa Srbobranom sa kojim će se boriti za prvo mesto u grupi i bolju poziciju pred sad već izvesnim play off-om u kojem ce se sastati najbolje ekipe 2012. godišta u Vojvodini.