subotica grad sportova

Spartak nadigrao surdulički Radnik

clock11.03.2022 22:03 h

instagram/mkkspartak

12. uzastopni trijumf znači jedan stepenik bliže restartu subotičke košarke. Večeras je u Hali sportova u 5. kolu plejofa Druge KLS domaći Spartak Office Shoes nadigrao Radnik iz Surdulice rezultatom 97:77.

SPARTAK OFFICE SHOES - RADNIK 97:77 (21:18, 17:26, 30:16, 29:17)

SPARTAK OFFICE SHOES: Jugović A(17), Dodić S(16), Sokolović A(6), Gazibegović V(18), Barna F(21).
REZERVE: Stojanović A, Radojčić V, Prlja P, Dmitrović V, Kojić B, Nagulić R, Danilović A(19).

Delovalo je da će ovo biti još jedna lagana pobeda prvoplasiranih plavo belih jer im je na megdan stigla pretposlednja ekipa na tabeli. U 4. minutu poenima Sokolovića Spartak dolazi do prve osetnije prednosti 15:7. Gazibegović Vanja donosi prvi dvocifreni plus 17:7, ali uporni gosti se vraćaju u meč i prva četvrtina se završava rezultatom 21:18.

Furiozno su započeli drugu četvrtinu košarkaši Radnika, preokrenuli tok igre i na poluvreme otišli sa 38:44.

Treća četvrtina započeta je trojkom gostiju za +9, ali se tada bude domaći koji preko Dodića i Barne prave košgetersku seriju i taj deo igre dobijaju 30:16.

U poslednjih 10 minuta igre ušlo se rezultatom 68:60. Pomenutom dvojcu Spartaka priključili su se Jogović, Danilović i Gazibegović i novom uspešnom serijom domaći dolaze do ubedljivog plusa i krajnjih 97:77.

Najefikasniji u subotičkom tim bio je Barna Filip sa 21 poenom, a podršku je imao u Daniloviću, Gazibegoviću, Dodiću i Jugoviću koji su takođe bili dvocifreni.

Novom pobedom Spartak se učvrstio na čelu tabele i samo teorija može da ih spreči da se sledeće sezone ne takmiče u 1. KLS.

U narednom kolu Spartak Office Shoes gostuje ekipi Železničar u Čačku.