.

14. ovosezonska pobeda za košarkaše Spartaka

clock05.02.2023 18:54 h

arhiva/suboticasport.com

Košarkaši Spartaka ostvarili su 14.ovosezonsku pobedu, treću uzastopnu na gostujućem terenu. Do značajnije prednosti na utakmici prvo je došao Spartak (9:19), da bi do kraja poluvremena Kolubara preokrenula rezultat.

KOLUBARA LA 2003 - SPARTAK OFFICE SHOES 81:83 (20:23, 24:16, 13:22, 24:22)

Subotičani su odličnom odbranom u trećoj deonici ponovo stekli plus 10 (70:60), poveli su na tri minuta pre kraja sa 78:69. Uporni domaćini su u igri na sve ili ništa stigli do izjednačenja (81:81), ali je Dodić uspeo da na 14 sekundi postigne koš za ispostaviće se pobedu Spartaka, obzirom da je Grušanović bio neprecizan u pokušaju za tri poena.

Kod Spartaka čak petorica dvocifrenih igrača: Milisavljević 17, Hardi 14, Bojić 13, Jugović 12, Sokolović 11. Kod domaćih lideri su bili Smit 25 i Stojičić sa 20 poena.

SPARTAK OFFICE SHOES: Hardi 14, Jugović 12, Ilkić, Prlja 4, Dodić 6 (6 skokova), Sokolović 11, Milisavljević 17 (5 skokova), Bojić 13, Barna 5, Gazibegović 1, Burda, Popović.

Trener Željko Lukajić je bio zadovoljan posle pobede ali je imao i zamerke, "Igramo po sistemu toplo hladno, naši igrači još ne uvek ne znaju taktički da odigraju utakmicu, ne uspevamo da iskoristimo bonus protivnika, kao ni 4 lične greške njihovih najboljih igrača."

U narednom kolu Spartak dočekuje ekipu Vršca, meč se igra 11. februara.