.
subotica grad sportova

Svetsko prvenstvo i Svetski karate kup (FOTO)

clock18.11.2021 09:42 h

U Zrenjaninu, od 13. do 14.11.2021. godine održano je Svetsko prvenstvo i Svetski kup za sve uzraste od pionira do seniore. Oko 1250 sportista iz 35 država iz celog sveta takmičilo se dva dana na 10 borilišta istovremeno u obe zrenjaninske dvorane - u Kristalu i Medisonu. Svetsko prvenstvo je održano pod okriljem Svetske Šotokan karate-do organizacije ujedinjenih nacija a u tehničkoj organizaciji Šotokan karate saveza Srbije i uz veliku podršku grada Zrenjanina.

Karate klub “Spartak Enpi” nastupio je u punom sastavu i na Svetskom prvenstvu i na Svetskom kupu i ostvareni su izuzetni rezultati:

SVETSKO PRVENSTVO

Zlatne medalje u borbama osvojili su: Popović Lidija, Ćeran Stefan, kadetski tim Srbije u čijem sastavu su radili Kolar Nenad i Ćeran Stefan.

Srebrne medalje u borbama su osvojili: seniori Vuković Đorđe i Lemić Nikolina, Kopilović Ema, Grbić Sanja, Popović Lidija u timu Srbije, Popović Lidija u miks timu Srbije, seniorski tim u borbama za koji su radili Mijić Milorad, Vuković Đorđe i Anđelović Dimitrije.

Bronzane medalje u borbama su osvojili: seniori Mijić Milorad, Anđelović Dimitrije i Popović Milena, Boroš Luka, Kolar Nenad, Kolar Nenad(kate), Grbić Sanja.

SVETSKI KUP

Zlatne medalje: Marunić Stefan, Ilin Ivana, miks kata tim pionira(Jelačik Dušan, Marunić Stefan, Vrućinić Mila).

Srebrna medalja: Ilin Maša.

Bronzane medalje: Madar Andrea, Vasić Milica.