.
subotica grad sportova

Gimnastičar GD Partizan Željezničar Filip Kulić prvak Srbije

clock22.05.2022 19:20 h

U Novom Sadu je 21. maja održano gimnastičkog Prvenstvo Srbije po kategorijama, na kojem su nastupili i sportisti Gimnastičkog društva Partizan Željezničar.

U kategoriji juniora najbolji takmičar ovog kluba Filip Kulić postao je prvak Srbije. On je u generalnom plasmanu višebojskog dela takmičenja zauzeo 1. mesto, dok je u finalu po spravama na konju sa hvataljkama i vratilu zauzeo 2. mesto, na krugovima, preskoku i razboju 1. mesto, osvojivši ukupno 6 medalja. Istog dana održano je Prvenstvo Vojvodine na kojem je Kulić briljirao i osvojio 1. mesto u generalnom plasmanu pojedinačno.

U kategoriji mlađih juniora-kadeta Aleksa Čupak zauzeo je 4. mesto u pojedinačnom plasmanu, a u finalu po spravama na parteru srebro, dok je na razboju postao prvak i okitio se zlatnom medaljom. Na Prvenstvu Vojvodine Čupak je u pojedinačnom plasmanu višeboja zauzeo 2. mesto.

Iz kluba ističu da je ovo odličan uspeh njihovih takmičara koji su opet pokazali dominantnost u svojim kategorijama. Sudija na ovom takmičenju bio je Viktor Vakula, dok je ekipu predvodio trener Robert Milutinović.