.

Futsaleri Spartaka šampioni Vojvođanske lige (FOTO)

clock18.04.2022 23:07 h

U revanš utakmici finala Vojvođanske futsal lige večeras su se u subotičkoj Hali sportova sastali domaći KMF Spartak NTM Čikerija i KMF Leteći Holanđanin iz Vrbasa. U duelu starih znanaca krajnji rezultat bio je 3:3 pa su plavo beli posle prošlonedeljnog trijumfa 6:8 uspeli na taj način da se okite titulom šampiona i obezbede plasman u 2. ligu.

KMF SPARTAK - KMF LETEĆI HOLANĐANIN 3:3 (1:1)

SPARTAK: Bjelica Miloš, Popović Goran, Vuković Srđan, Tomić Nikola, Maksimović Nikola.
REZERVE: Horvacki Vladimir, Zolnajić Aleksandar, Arežina Momčilo, Kujundžić Mateo, Nedić Nedo, Čičić Milan.

LETEĆI HOLANĐANIN: Marinković Martin, Šmit Martin, Radović Danilo, Avdalović Vukašin, Lazetić Radoslav.
REZERVE: Marojević Petar, Šmit Andrej, Radanović Lazar, Vujović Vukašin, Muminović Nemanja, Stjepović Zoran, Dragnić Luka, Peković Nemanja.

Nakon što su Subotičani obezbedili 1. mesto u Futsal ligi Vojvodine - grupa „Sever“ usledile su plejof borbe sa ekipama iz grupe „Jug“. U 1/4 finalu nadigrana je Kikinda, u polufinalu Žak Junior iz Sombora, da bi se u finalu futsaleri Spartaka sastali sa ekipom iz Vrbasa. Prvi meč dobili su plavo beli pa im je u revanšu bio potreban nerešen rezultat ili još jedna pobeda.

Bolje su meč otvorili gosti koji su poveli u uvodnim minutima utakmice. Nije se dugo čekalo na izjednačenje, jer je već u 6. minutu Nedić Nedo poravnao rezultat pa se sa 1:1 otišlo na desetominutnu pauzu.

Drugo poluvreme proteklo je u borbi za posed, bez izglednih šansi, da bi nakon jedne sumnjive situacije Leteći Holanđani došli do novog vođstva. U tom momentu Spartak ostaje bez standardnog golmana Bjelice i umesto njega na gol staje Horvacki Vladimir. Upravo je Horvacki u situaciji kada domaći u polju imaju igrača manje bacio odličnu loptu Nediću koji svojim drugim pogotkom u 34. minutu donosi novi egal. Ekipa iz Vrbasa do novog, trećeg vođstva na utakmici, dolazi nakon dva minuta i sa tim rezultatom sebi obezbeđuju 3. duel, međutim iskusni Čičić Milan u 39. minutu matira golmana gostiju i postavlja konačnih 3:3 što će se ispostaviti da je dovoljno za konačni trijumf Spartaka i titulu šampiona Vojvodine, kao i plasman u viši rang takmičenja.

Klub malog fudbala Spartak NTM Čikerija osnovan je pre dve godine, a grad Subotica će nakon 20 godina biti u situaciji da ima ekipu u Drugoj ligi.

clock15.04.2024 14:44 h

clock15.04.2024 14:28 h

clock15.04.2024 14:22 h