subotica grad sportova

Futsaleri Spartaka dobro započeli 1/4 finale

clock14.03.2022 21:51 h

Arhiva/suboticasport.com

Večeras su u Mokrinu u okviru 1/4 finala Futsal lige Vojvodine svoj prvi meč odigrali domaći KMF Kikinda i KMF Spartak. U duelu četvrtoplasirane ekipe grupe Jug i prvoplasirane iz grupe Sever bolje su se snašli Subotičani pobedivši 4:6.

KMF KIKINDA - KMF SPARTAK 4:6 (1:3)

SPARTAK: Bjelica Miloš, Maksimović Nikola, Popović Goran, Vuković Srđan, Čičić Milan.
REZERVE: Zolnajić Aleksandar, Kujundžić Mateo, Nedić Nedo, Tomić Nikola.

Poveli su plavo beli u 1. minutu preko Maksimović Nikole. Do sledećeg gola se čekalo 10 minuta, kada domaći preko Cvijanović Petra dolaze do izjednačenja. Nije dugo trajalo slavlje Kikinđana, jer nedugo potom Nedić Nedo obezbeđuje novo vođstvo za goste. Tada stupa na scenu strelac četiri pogotka u današnjem susretu Tomić Nikola koji postiže svoj prvi gol u 20. minutu i sa rezultatom 1:3 se otišlo na poluvreme.

Đukić Nebojša u 21. minutu dovodi svoju ekipu na gol zaostatka, Tomić u 24. i 29. povećava na 2:5. Detari Nikola u 29. minutu pogađa za 3:5, ali Tomić minut kasnije postiže poslednji pogodak za svoju ekipu. Domaćin je preko Spahić Marka ublažio poraz u 33. minutu igre za konačnih 4:6.

U nedelju se igra revanš meč u subotičkoj Hali sportova.