.

Važna pobeda Spartaka u Novom Sadu (FOTO)

clock01.03.2022 22:05 h

Fudbaleri Spartaka prekinuli su niz poraza i upisali prvu pobedu u prolećnom delu sezone Linglong Super lige. Na teškom gostovanju novosadskom Proleteru, koji se isto nalazi u krizi rezultata, bolje su se snašli plavo beli pobedivši rezultatom 0:3.

Nakon poraza u prošlom kolu protiv Čukaričkog strateg Spartaka Vučković Nebojša izjavio je kako se nada da sa tom utakmicom započinje serija dobrih igara, i bi tako. Bolje su otvorili meč domaći fudbaleri, ali tok utakmice se promenio u 13. minutu nakon odličnog klizećeg starta Šćepanovića koji je u nastavku akcije asistirao Bijelović Luki za 0:1. Spartak je nastavio sa agresivnom igrom što se isplatilo u 33. minutu kada Tufegdžić Lazar nakon visemesečnog posta postiže gol na centaršut Šimure.

U drugom poluvremenu fudbaleri sa Slane bare pokušali su da sustignu prednost, ali su Subotičani usporili igru koja im je otvorila prostor za kontranapade. Jednu takvu priliku koristi rezervista Todoroski Andrej u 92. minutu i stavlja pečat na više nego ubedljivu pobedu gostiju.

U narednom kolu, 6. marta, Spartak na domaćem terenu igra protiv beogradskog Partizana, dok će Proleter 7. marta odmeriti snage protiv ekipe Napredak iz Kruševca.