.

Tavankutu i Bajmoku ceo plen, Bačke bratski, Đurđin i Preporod poraženi

clock20.11.2021 16:14 h

Svoje subotnje utakmice, ujedno i poslednje u jesenjem delu prvenstva, odigrali su subotička Bačka i pačirska Bačka, ČSK Pivara i Tavankut, kao i članovi Područne lige Radnički 1905 i Iskra, i Napredak Nadalj i Đurđin. Jedina ekipa koja je u nedelju nastupila od subotičkih fudbalskih klubova je novožednički Preporod. Oni su na svom terenu poraženi od Stanišića rezultatom 0:1.

VOJVOĐANSKA LIGA

BAČKA 1901 - BAČKA PAČIR 1:1(0:1)

Duel dve Bačke bolje su startovali gosti, u prvom minutu igre milimetri su delili Kokljevcija da se upiše u strelce. Ofanzivna igra se Pačircima isplatila u 20. minutu kada nakon nespretne reakcije igrača Bačke 1901 lopta dolazi do Šicar Dragana koji postiže gol za 0:1.

Drugi deo igre Subotičani su bili mnogo konkretniji, ređale su se šanse pred golom Saboa nakon dobrih centaršuteva Anđića i Mezei Nebojše. Jedan takav centaršut je stvorio gužvu u šesnaestercu u kojoj se najbolje snašao štoper domaćih Bjedov koji postiže gol u 75. minutu za konačnih 1:1.

BAČKA 1901: Studen N, Đurović L, Bjedov B, Malenčić L, Žiža N, Anđić M, Mezei N, Kiš S, Klišović Đ, Nenadović M, Rajkovača D.
REZERVE: Stančić F, Gabrić D, Šojić V, Simić S, Pavić G, Bogojević A, Hadžimušović M.

BAČKA PAČIR: Sabo I, Majls Dž, Gavrić N, Panić M, Njagrin M, Kolundžić M, Kokljevci D, Đuranović O, Šicar D, Šijačić M, Milijašević M.
REZERVE: Slavnić A, Jeknić L, Vuković D, Krkajlić D, Krkajlić S, Kozomora M.

ČSK PIVARA - TAVANKUT 0:1(0:0)

U Čelarevu je viđen tvrd meč, bez golova u regularnom toku utakmice. Ali nažalost po igrače ČSK-a utakmica se ne igra 90 minuta. U 93. minutu Borenović Dragan postiže gol za nove bodove i slavlje igrača Tavankuta.

Sa trećom pobedom u nizu Tavankućani su u jesenjem delu prvenstva skupili 20 bodova i mogu mirnije da dočekaju proleće.

ČSK PIVARA: Dražić M, Ladišić L, Pavlov N, Eror Z, Tomović O, Jovanić A, Saračević V, Srnka S, Milanov J, Krstanović S, Nikolaš A.
REZERVE: Ćulibrk D, Antunović V, Đumić F, Nikolić Ž, Banjac M, Marković M.

TAVANKUT: Tasić D, Skenderović I, Vujić A, Gnjatović M, Borenović D, Oblaković D, Dondur Đ, Bedeković S, Kujundžić B, Šimić D, Perić B.
REZERVE: Benčik M, Nimčević D, Juhas D.

PREPOROD - STANIŠIĆ 0:1(0:1)

U Novi Žednik u okviru poslednjeg kola jesenjeg dela Vojvođanskog prvenstva doputovala je vodeća ekipa na tabeli FK Stanišić. Preporod je odigrao maksimalno, ali su gosti pokazali zašto se nalaze na prvom mesto osvojivši nove bodove pobedom 0:1. Pobedonosni gol delo je Pjošta Branislava u 11. minutu.

PREPOROD: Vuković N, Došlov M, Terzija N, Lakić S, Srednik G, Kopanja S, Papdi T, Kovač M, Čabrilo M, Todić S, Matijević N.
REZERVE: Curnović D, Taši I, Kotaraš D.

STANIŠIĆ: Jeličić D, Basarić G, Knežević N, Pjošta B, Plavšić M, Mitrović A, Vulin R, Erdei B, Vujin M, Lazić Đ, Buišić M.
REZERVE: Vranković S, Tevanović N, Asan D.

PODRUČNA FUDBALSKA LIGA

NAPREDAK - ĐURĐIN 5:0(1:0)

Đurđin je otputovao u Nadalj ekipi Napretka kao bolje pozicioniran na tabeli. Prvo poluvreme je rešeno u korist domaćina 1:0. Niko nije slutio da će krajnji rezultat biti toliko ubedljiv za igrače Nadalja.

Đurđinčanima ostaje uteha da je u jesenjem delu prvenstva ostvareno 6 pobeda uz 3 remija i 8. mesto na tabeli sa 21 osvojenim bodom.

ĐURĐIN: Sarić D, Savanović V, Peić Tukuljac D, Bilbija A, Majlat V, Vuković N, Panić G, Stantić N, Vidaković V, Kujundžić V.
REZERVE: Mihailović M, Šomođi Z, Sarić A, Horvatski M, Tumbas M, Skenderović D.

RADNIČKI 1905 - ISKRA 5:3(4:1)

U 15. kolu u Bajmoku su se sastali Radnički 1905 i Iskra iz Kucure. Domaći igrači su ostvarili veoma bitnu pobedu pred zimsku pauzu, tako da sa nova 3 boda i titulom osvajača Kupa grada Subotice mogu da budu zadovoljni izdanjem u ovoj polusezoni.

RADNIČKI 1905: Lebović S, Maravić Z, Stanar N, Đurić M, Mitić L, Lebović L, Ljubojčić M, Rajić S, Lazić N, Kovač U, Kolak D.
REZERVE: Janjić A, Jovanović D, Farkaš D, Maravić U, Šarčević D, Marinković M.

ISKRA: Vučinić S, Vajagić L, Barović N, Perduh D, Stalević B, Serdar Z, Malacko M, Komazec D, Gubaš D, Kološnjai D, Tešanović D.
REZERVE: Bokun D, Čovs P, Dakić D.

STRELCI: Đurić Mladen, Lebović Luka, Ljubojčić Miloš, Rajić Srđan i Lazić Nemanja za Radnički 1905. Gubaš Damjan(2) i Bokan Dušan za Iskru.