.

Tavankut osvojio Kup PFS (FOTO)

clock07.04.2022 08:15 h

Nikola Bačić

U finalu kupa Područnog fudbalskog saveza Subotice danas su se sastali Tavankut i Bajša. Utakmica je odigrana u Tavankutu, a pobednik je rešen nakon izvođenja penala.

TAVANKUT - BAJŠA 2:2 (1:0) PEN 4:2

TAVANKUT: Tasić Dušan, Dušanić Predrag, Vujić Alen, Gnjatović Marko, Skenderović Igor, Oblaković Dositej, Dondur Đorđe, Perić Bojan, Borenović Dragan, Bedeković Slađan, Temunović Marko.
REZERVE: Đurđevac Bojan, Tumbas Damir, Spremo Stefan, Juhas Denis, Vujić Nikola, Nimčević Dario.

BAJŠA: Damjanović Vladimir, Nađ Tamaš, Der Akoš, Tresiglavić Nemanja, Šević Jovan, Varga Miroslav, Mitrović Jovan, Marjanović Nikola, Žemberi Igor, Dugandžija Jovan, Batori Damjan.
REZERVE: Rankov Nikola, Rahić Dejan, Rahić Darko, Simović Lazar, Jovanović Vladimir, Maksimović Milan, Šarić Boris.

Bolje su izabranici Todorović Nenada započeli meč, golom Bedeković Slađana u 35. minutu stiču prednost sa kojom se odlazi i na pauzu u poluvremenu.
Batori Damjan u 64. postiže izjednačujući pogodak, a  gosti do potpunog preokreta stižu autogolom Bedekovića. Uporni Tavankućani preko Spremo Stefana u 85. dolaze do poravnanja rezultata i penal lutrije.

U penal seriji bolje su se snašli domaći fudbaleri koji pobeđuju 4:2 i zasluženo podižu pehar namenjen pobedniku Kupa. Pogotke za Tavankut postigli su Borenović, Gnjatović, Skenderović, Tumbas, dok je Bedeković bio neprecizan. Kod gostiju precizni su bili Žemberi i Nađ, a Marjanović i Batori nisu uspeli da postignu pogotak sa bele tačke.

Tavankut se ovim trijumfom plasirao u Kup Vojvodine.