subotica grad sportova

TSC bolji od Spartaka u komšijskom derbiju

clock19.02.2022 19:33 h

fb/FK Spartak Ždrepčeva krv

U okviru 23. kola Linglong Super lige za fudbalere u Bačkoj Topoli na TSC areni odigran je komšijski derbi između TSC-a i subotičkog Spartaka. U susretu dve ekipe sa krizom rezultata bolje su se snašli domaći pobedivši rezultatom 2:1.

TSC - SPARTAK ŽK 2:1 (1:1)

Bolje je meč počeo po gostujući tim. Nakon šuta Vidakovića lopta se odbija nazad do istog igrača koji proigrava mladog Roševića koji postiže debitantski gol u plavo - belom dresu. Spartak je na ovom meču predvodio dugogodišnji kapiten Torbica Vladimir i delovalo je da će biti taličan po ekipu, jer su gosti u 20. minutu propustili šansu da povećaju vođstvo. Srećković šutira tik uz stativu. Nedugo zatim Stanojev izvodi prekid za TSC, Dubljanić izbija loptu na nogu Milićeviću koji iz prve šutira i postiže izjednačujući gol i sa tim rezultatom se odlazi na pauzu.

Drugo poluvreme bolje pak započinju domaći, šutem sa distance Ratkov postiže vodeći pogodak. Spartak ŽK u 60. minutu preko Srećkovića i minut kasnije preko Bijelovića ne uspeva da dođe do izjednačenja, jer je golman domaćih Filipović odlično intervenisao u obe situacije.

Spartak u sledećem kolu, 25.2. od 18:00, očekuje težak meč pred domaćom publikom kada im na Gradski stadion dolazi beogradski Čukarički.