.
subotica grad sportova

Start prolećnog dela za zaborav

clock14.02.2022 14:58 h

U 1. kolu prolećnog dela fudbalske Super lige, a 22. ukupno, na Gradskom stadionu u Subotici sastali su se domaći Spartak i Radnik iz Surdulice. Surduličani su se revanširali Subotičanima za poraz iz prvog dela sezone, 1:2, pobedivši ih rezultatom 0:2.

SPARTAK - RADNIK SURDULICA 0:2(0:1)

Spartak: Dubljanić M, Bijelović L, Bogićević M, Filipović S, Jezdimirović M, Mihajlović N, Milošević S, Nikolić N, Shimura N, Srećković N, Vidaković V.
Rezerve: Abraham M, Bogićević A, Jelovac M, Ostojić M, Rajović A, Rošević M, Šćepanović S, Tomašković F, Tufegdžić L, Vidović A, Vrbljanac S.

Radnik: Ranđelović S, Bjedov D, Duronjić B, Hodžić D, Jokić R, Lukić V, Medić P, Mitošević V, Radmanovac N, Spasić M, Stojanović U.
Rezerve: Babić S, Bogdanovski N, Dimitrov Z, Đorđević P, Janjić V, Milovanović U, Nedeljković D, Oreščanin M, Ostojić M, Petrović F, Subotić N.

Prvo poluvreme proteklo je u boljoj igri gostiju koji su uputili 3 udarca u okvir gola, a jedan od njih je u 36. minutu završio u mreži Dubljanića. Strelac vodećeg pogotka bio je Lukić Viktor. Spartak je bio bez šuta u okvir gola u prvih 45 minuta.

Drugo poluvreme strateg domaćih Gaćinović pokušao je da razdrma ekipu izmenama. U igru su ušli novi fudbaler plavo belih Ostojić Miloš i napadač Tufegdžić Lazar. Međutim, Spartak je u drugom delu uputio samo jedan šut, koji je bio izvan okvira gola, dok su gosti u 90. minutu preko iskusnog Mitošević Vuka zapečatili pobedu. Treneru domaćih ostaje briga neefikasnost ekipe, jer se u sledećem kolu igra komšijski derbi u Bačkoj Topoli protiv TSC-a, a imperativ pobede stoji u vazduhu.