.

Spartak se porazom u Gornjem Milanovcu udaljio od plejofa

clock02.04.2022 20:25 h

Arhiva/suboticasport.com

Kako se to u fudbalu kaže, došao je Spartak u Gornji Milanovac sa imperativom pobede, ali je upisao još jedan poraz i tako ostao sa minimalnim šansama da se nađe u plejof delu prvenstva. Bolji od golubova bili su fudbaleri Metalca koji su zabeležili trijumf rezultatom 2:0.

METALAC - SPARTAK 2:0

SPARTAK: Dubljanić M, Bogićević M, Đurasović A, Jezdimirović M, Ostojić M, Šćepanović S, Šimura N, Srećković N, Todoroski A, Tošeski M, Tuzegdžić L.
REZERVE: Abraham M, Bijelović L, Filipović S, Jelovac M, Mihajlović N, Nikolić N, Rajović A, Tomašković F, Vidović A.

Malo je pokazao Spartak u prvih 45 minuta, dok su domaći fudbaleri mogli vrlo lako i do ubedljivijeg vođstva. Poveli su fudbaleri Metalca u 30. minutu preko povratnika u svoje redove Mbongou Vieljeuxa, koji je iskoristio grešku Spartakovih defanzivaca i šutem sa 16 metara matirao čuvara mreže gostiju.  Najaktivniji u redovima plavo belih u prvom delu bili su Todoroski Andrej i golman Dubljanić Mišo.

Na početu drugog poluvremena velika šansa za Spartak, šut Todoroskog za malo je završio pokraj stative. Nastavili su Subotičani da pritiskaju, u 56. minutu iz slobodnog udarca Srećković pogađa prečku. Imao je Spartak još šansi, ali se nažalost terenska incijativa nije isplatila pa je Metalac stavio tačku na susret pogotkom osvajača Mondijalita Mandić Staniše u 94. minutu.

Metalac je upisao prvu pobedu u Super ligi od 26. februara, dok je Spartak upisao 6. poraz na 8 utakmica.

U poslednjem kolu, pre podele na plejof i plejaut, Spartak na Gradskom stadionu 10. aprila dočekuje Kolubaru iz Lazarevca.