.

Spartak od sjaja, promašenog penala, do očaja

clock20.03.2022 15:50 h

U duelu 28. kola Linglong super lige u Subotici su se sastali domaći Spartak i gosti iz Novog Pazara. Susret dve ekipe koje su imale imperativ pobede na kraju je završen pobedom ekipe Novog Pazara.

Trener Subotičana Vučković izveo je formaciju 4-3-3 donela bolje otvaranje Spartaka koje je rezultovano pogotkom u 11. minutu. Odlično je Đurasović Aleksa odigrao u defanzivi, odložio loptu na bok za Miloševića čiji centaršut Nikolić Nemanja pretvara u vođstvo. Imali su i u nastavku plavo beli terensku inicijativu i šuteve ka golu protivnika. Kazna za neiskoršćene šanse stigla je u 42. minutu kada Mujezinović Mustafa solo akcijom donosi poravnanje Pazarcima.

U 58. minutu sporna situacija, šut Srećkovića završava u mreži, ali po mišljenju sudije Tufegdžić koji se nalazio u nedozvoljenom položaju imao je kontakt sa loptom i gol je poništen zbog ofsajda.

67. minut još jedna sporna situacija, ali ovoga puta VAR donosi odluku u korist domaćih i sudija Šegrt pokazuje na belu tačku. Nesiguran sa penala bio je Srećković koji pogađa stativu i rezultat ostaje 1:1.  Do potpunog preokreta izabranici Sivić Tomice dolaze u 87. minutu golom Zimonjić Vahida i kući odnose ceo plen. Ujedno je ovo prva pobeda ekipe iz Novog Pazara na gostujućem terenu ove sezone, a novim porazom Spartak je sve dalji od plejof zone.

Pre početka meča Tufegdžić Lazaru uručena je nagrada za odigranih 100 mečeva u dresu Spartaka.

U narednom kolu Subotičani igraju protiv Metalca u Gornjem Milanovcu, 2. aprila od 17:00.