.

Spartak loše započeo misiju opstanka u lilgi

clock17.04.2022 16:02 h

Arhiva/suboticasport.com

U 1. kolu plejaut Super lige u Subotici sastali su se Spartak i Novi Pazar. U duelu dve ekipe kojima je bila potrebna pobeda bolje su se, opet, snašli gostujući fudbaleri.

SPARTAK - NOVI PAZAR 1:3 (0:1)

Poveli su izabranici Sivić Tomice u 39. minutu preko Pavišić Filipa. Bolje poluvreme Pazarci su krunisali pogotkom nakon prekida i smušene odbrane domaćih. Rezultatom 0:1 završeno je prvih 45 minuta.

U drugom poluvremenu plavo beli dolaze do izjednačenja nakon što je kapiten Nikolić Nemanja bio siguran sa bele tačke. Delovalo je da će ovaj detalj preokrenuti tok utakmice, ali tako nisu mislili gosti koji koriste dve nesmotrene greške defanzivaca Spartaka, Mustafa Ibrahim solo prodorom u 73. minutu donosi svom timu novu prednost, a šest minuta kasnije Dimić Stefan postavlja konačnih 1:3.

Trener Spartaka Vučković Nebojša, nakon još jednog lošeg izdanja svoje ekipe, izjavio je da je ovo bio neočekivan i težak poraz, ali da tim treba da ostane hladne glave i da veruje u pozitivan niz u nastavku sezone.

Spartaku u narednom kolu 21. april gostuje u Gornjem Milanovcu ekipi Metalac.

TABELA NAKON NEPOTPUNOG PRVOG KOLA: Mladost 37, Radnik 37, Spartak 34, Kolubara 34 (utakmica manje), Radnički 1923 31, Proleter 30, Novi Pazar 28 i Metalac 27 (utakmica manje).

clock27.03.2024 09:22 h

clock27.03.2024 09:10 h

clock16.03.2024 21:45 h

clock16.03.2024 21:23 h

clock11.03.2024 21:21 h

clock11.03.2024 21:03 h

clock11.03.2024 20:49 h

clock11.03.2024 20:29 h