.

Golubice ubedljive protiv TSC-a, B ekipa Spartaka jesenji prvak

clock13.11.2021 23:32 h

Prvotimke ŽFK Spartak lako u komšijskom derbiju protiv TSC-a.
Prva utakmica 10. kola Superlige za žene odigrana je danas na Gradskom stadionu u Subotici gde su se sastale ŽFK Spartak i ŽFK TSC. U utakmici bez neizvesnosti domaće igračice trijumfovale su rezultatom 9:1(4:0).

Držale su se igračice TSC-a do 21. minuta kada se Slović Violeta upisuje u strelce za 1:0. Filipović Tijana u 29. minutu povećava na 2:0. Ista igračica je u nastavku postigla još 3 pogotka.
Do poluvremena u strelce se upisala Kusi Alice u 35. i 39. minutu(postigla je gol i u 87. minutu).

U drugom poluvremenu pored pomenutih igračica gol za ŽFK Spartak postigla je i Frajtović Anđela u 70. minutu. Utešni pogodak za konačnih 9:1 viđen je u 90. minutu igre i delo je Marjanović Lene.

ŽFK Spartak trenutno zauzima ubedljivo prvo mesto sa 30 osvojenih bodova.
Sledeće, 11. kolo, golubice igraju u gostima protiv ŽFU Zvezda B 2018. Meč je na programu 21.11.2021.

ŽFK SPARTAK: Kostić M, Jackmon Jazmin N, Nađ K, Slović V, Frajtović A, Milivojević V, Fiedler Molly R, Filipović T, Kusi A, Baltrip Reyec CA, Stupar Ž.
REZERVE: Mihajlović D, Baka A, Golubović M, Ilić B, Ćirić A, Šarić M.
Šef stručnog štaba: Arsić Boris.

ŽFK TSC: Vešić A, Drobnjak N, Knežević M, Belovan Ž, Radosavljević S, Marjanović L, Siluši K, Trbojević I, Đokić S, Jović G, Jovanović A.
REZERVE: Kovač I, Božić B, Ivošević S, Petrović V.
Šef stručnog štaba: Vajda Fanđo.

Devojke ŽFK Spartak DOO jesenje prvakinje Prve lige za žene.

U zaostaloj utakmici 3. kola Prve lige za žene danas su se u Subotici sastale fudbalerke ŽFK Spartak DOO i driktne konkurentkinje za jesenju titulu devojke kragujevačkog Radničkog 1923.
Pred ovu utakmicu situacija na tabeli je bila sledeća, Spartak DOO prvi sa 22 boda, Radnički drugi sa 20 bodova, tako da je ova utakmica s pravom bila derbi prvenstva.

Veliko slavlje izabranicama Kurćubić Petra donela je u 85. minut Arsenin Olivera za pobedu od 1:0 i titulu jesenjeg prvaka sa 5 bodova više od drugoplasiranog tima na tabeli.

SPARTAK DOO: Praštalo N, Backović L, Pataki G, Gaković M, Gajić A, Cvetković E, Momčilović K, Rajić M, Jošić M, Arsenin O, Marković A.
REZERVE: Ungur I, Vujković O, Vujinović J, Maljan A, Okuka S, Gabrić J, Semjančuk N.

RADNIČKI 1923: Veličković M, Gačić M, Galjak A, Milenković A, Živković M, Čingelić M, Jurišević T, Miloradović J, Gogić T, Milosavljević S, Tomanović M.
REZERVE: Mladenović A, Stojanović A, Nikolić M, Vasiljević S, Janković J, Živanović M.