.

Fudbaleri Spartaka upisali vredan trijumf protiv Radničkog

clock14.05.2022 19:02 h

U utakmici pretposlednjeg kola plejaut dela Linglong fudbalske lige Spartak je na Gradskom stadionu ugostio kragujevački Radnički i ostvario veoma bitan trijumf u borbi za superligaški status.

SPARTAK - RADNIČKI 1923 2:1 (1:1)

Poveli su gosti u 7. minutu preko, nekadašnjeg prvotimca Spartaka, Mirić Marka koji je glavom matirao golmana Dubljanića. Plavo beli su uspostavili terensku incijativu u nastavku i do izjednačenja stižu u 14. minutu. Filipović Stefan se snašao najbolje u šesnaestercu protivnika i rezultatom 1:1 se otišlo na pauzu.

U poluvremenu subotička publika je mogla da uživa u revijalnom meču mlađih kategorija Spartaka i u šampionskom defileu. “Pobednički krug” na Gradskom stadionu izvele su šampionke Super lige i Prve lige Srbije fudbalerke ŽFK Spartak, kao i šampioni Vojvođanske lige futsaleri KMF Spartak NTM Čikerija.

U drugom delu igre konačan rezultat postavljen je u 57. minutu. Najbolji strelac u subotičkom timu ove sezone Nikolić Nemanja bio je siguran sa bele tačke i svom timu osigurao vredna tri boda.

Poslednju ligašku utakmicu ove sezone Spartak će odigrati 21.5. od 17:00 u Lučanima protiv ekipe Mladost.