.

Derbi meč Golubica protiv Zvezde pod znakom pitanja

clock27.10.2021 12:43 h

zfkspartak

Zbog reprezentativnih obaveza, takmičenje u Super ligi za žene se nastavlja ove nedelje, ali je odigravanje 8. kola za ekipu Spartaka pod znakom pitanja. Veliki broj igračica ne može da nastupi, tri zbog povrede, a čak 5 je u izolaciji zboh Covida-19. Obe čuvarke mreže se nalaze među izolovanim devojkama, pa je iz tog razloga Uprava kluba zatražila odlaganje utakmice protiv Crvene Zvezde koja je bila predviđena da se odigra ovog vikenda u Beogradu.

Pravila fudbalske igre su jasna, utakmica ne može da počne bez golmana, a osim toga ŽFK Spartak u ovom momentu nema ni predviđeni minimum od 13 igračica.

Rezultati svih selekcija ŽFK Spartak 23/24.10.2021.

PRVA LIGA
Sa utakmicom manje B tim Golubica je na tabeli zauzeo prvo mesto nakon pobede nad Kolubarom iz Lazarevca.

Subotičanke su gubile na poluvremenu, ali su u drugom preko Marković Anđele napravile preokret, izjednačila je u 65. minutu, da bi u 79. donela pobedu svom timu.

Danas Spartak d.o.o. treba da odigra zaostalu utakmicu iz 3. kola protiv kragujevačke ekipe Radnički 1923.
Za vikend se igra redovno 8. kolo, a protivnik je petoplasirana ekipa Mačve.

RAZVOJNA LIGA

U 7. kolu Razvojne lige „Sever“, u podgrupi „A“, Spartak je na domaćem terenu podelio bodove (1:1) sa ekipom Lehel 2019, dok je u podgrupi „B“ Spartak d.o.o. slavio u Kovinu protiv Nove kolonije rezultatom 0:5.
U 8. kolu obe ekipe su domaćini. Ekipa „A“ igra protiv Voše AS, a ekipa „B“ protiv Proletera.